Svátek má: Gizela

Regiony

Velikost textu:

Praha 12 sbírá textil a čile kompostuje

Praha 12 sbírá textil a čile kompostuje

Na svém listopadovém jednání schválila Rada MČ Praha 12 závěrečnou zprávu, týkající se projektu „Domácí kompostéry pro občany a vybudování sběrné sítě kontejnerů pro textil a oděvy – Praha 12“, financovaného z Operačního programu Životní prostředí.

Ilustrační foto
11. listopadu 2018 - 12:30

Domácích zahradních kompostérů loni na podzim městská část rozdala všech 300 kusů. Mohl je získat každý, kdo se zavázal umístit kompostér na vlastním pozemku na území Prahy 12 (případně jiném pozemku v Praze 12 se souhlasem majitele) a před převzetím uzavřel s MČ Praha 12 smlouvu o výpůjčce na dobu pěti let. Po uplynutí této lhůty přejdou kompostéry do vlastnictví občanů.

Sběrnou síť pro použitý textil tvoří deset kontejnerů, umístěných především u mateřských a základních škol. O kontejnery se stará Diakonie Broumov, která je pravidelně sváží a jejich obsah poskytuje k novému použití potřebným.


„Projekt „Domácí kompostéry pro občany a vybudování sběrné sítě pro textil a oděvy – Praha 12“ považuji za velmi úspěšný. Celkové způsobilé výdaje spojené s jeho realizací dosáhly výše 1 218 349 Kč. Praha 12 se na jejich úhradě podílela 15 %, to znamená, že jsme uhradili 182 752,35  Kč. Zbývající částku - 1 035 596,65 Kč zafinancuje Ministerstvo životního prostředí,“ doplňuje informace Milan Maruštík, starosta Prahy 12.

Prazskenovinky.cz informovala Mgr. Olga Novotná za ÚMČ Praha 12.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)