Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Praha 12 podporuje ekologické zemědělství

Praha 12 podporuje ekologické zemědělství

MČ Praha 12 plánuje na všech svých pozemcích ekologicky příznivější způsoby hospodaření. Informovala o tom zemědělce, kteří zatím pozemky obhospodařují a v řadě případů na nich pěstují monokultury.

Včely
20. srpna 2019 - 12:30

Na pozemcích MČ Praha 12 pouze ekologicky příznivé formy hospodaření. První novou pachtovní smlouvu na pozemek o výměře 1.4 h v katastru Cholupice radní schválili.

Místostarostka Eva Tylová k tomu sdělila:„Reagujeme tak na důsledky klimatické změny, nejen zvyšující se sucho, ale i následné přívalové deště, které zaplavují okrajové části Prahy 12, Cholupice a Točnou. Je třeba radikální změna zemědělského hospodaření. Ekologické zemědělství zabraňuje erozi půdy, zadržuje vodu v krajině, ale vede i k posílení druhové pestrosti živočichů a rostlin.“

Místostarosta Jiří Fremr ještě doplňuje: „Městská část bude i nadále podporovat na svých pozemcích aktivity podobného charakteru, které povedou k citlivému využívání pozemků.“Nový nájemce (pachtýř) zemědělec David Ježek plánuje na pozemku pěstovat zeleninu a byliny, z nichž pak bude vyrábět produkty určené k prodeji na nejkratší vzdálenosti, tedy pro místní občany. Ze zatravněné části chce produkovat seno pro blízké chovatele koní a od nich zase odebírat hnůj. Plánuje i výsev luční louky jako potravu pro včely, které chce chovat. Výhledově by chtěl požádat o certifikát bio.

Prazskenovinky.cz informovala Bc. Eva Ingrid Antl Burianová za ÚMČ Praha 12.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)