Svátek má: Tamara

Regiony

Velikost textu:

Pracovníci útulku pražských strážníků jsou zvyklí na hodně

Pracovníci útulku pražských strážníků jsou zvyklí na hodně

Další z mnoha kočičích příběhů. Pracovníci útulku MP jsou zvyklí na hodně. Často přijímají zvířata zbědovaná, podvyživená nebo zraněná. Ale přesto některá zranění vyvolají mrazení v zádech a zatajený dech i u nich.

Zraněný mourek
19. září 2019 - 12:30

Tak tomu bylo i u mourka, kterého do útulku pražských strážníků přivezl nálezce koncem července. V týle měl rozsáhlé poranění, zčásti pokryté seškvařenou tkání a zčásti otevřené a mokvající. Podle charakteru zranění se jednalo o popáleninu, která musela být pro mourka samozřejmě velmi trýznivá. Ke všemu je krajně nepravděpodobné, že by takovéto zranění bylo výsledkem nešťastné náhody.

Léčba popálenin je obecně komplikovaná, zdlouhavá a bolestivá a ani u zvířat tomu není jinak. Náš mourek byl však vzorný a trpělivý pacient.

Na první fotografii můžete vidět jeho stav při přijetí do útulku, na dalších dvou fotkách je už v současné době. Za několik málo týdnů si bude moci hledat nového majitele. Malému smolaři držme všechny tlapky i palce, smůly si už vybral dost.

Taxikařil se zákazem řízení: Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí odhalili.

Při kontrole areálu Letiště Václava Havla si strážníci z Taxi týmu všimli před terminálem číslo 2 auta zaparkovaného v rozporu s dopravním značením. Z vozidla právě vystoupily dvě osoby a  řidič zůstal ve voze. Hlídka u něj zastavila a začala s ním přestupek řešit. Na palubní desce měl telefon s otevřenou mobilní aplikací pro přepravu osob, včetně zobrazené částky 370 korun. Řidič přestupek omlouval, že „jen vysadil“ cestující, kteří pospíchali na svůj let. Hlídka ověřila, že auto, kterým přijel, bylo na konci srpna zapsáno do evidence vozidel taxislužby. Proto řidiče vyzvala k předložení všech potřebných dokladů. 23 letý muž byl schopen předložit pouze doklady k vozidlu, ostatní si prý zapomněl doma. Asi věděl proč. Do listopadu 2020 má vysloven zákaz řízení. Celou událost strážníci předali kolegům ze státní policie k dalším úkonům.


První pomoc na Vltavské: Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranáře.

Při běžné hlídkové činnosti v okolí stanice metra Vltavská si hlídka městské policie všimla ležícího muže v záchvatu křečí s krvácivým zraněním hlavy. Strážníci mu poskytli první pomoc, zklidnili ho a tržnou ránu na temeni hlavy mu obvázali. Pak si 24 letého muže převzali do péče přivolaní záchranáři, kteří ho po akutním ošetření na místě převezli do nemocnice.

Prazskenovinky.cz informovala  Irena Seifertová, vedoucí Kanceláře ředitele Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)