Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Potýkáte se s předraženými úvěry nebo nevýhodnou hypotékou?

Potýkáte se s předraženými úvěry nebo nevýhodnou hypotékou?

Sjednávali jste si před několika lety úvěr, ale úrok je na dnešní dobu příliš vysoký? Máte více půjček, které vám přerůstají přes hlavu? Chtěli byste ušetřit na splátkách i bankovních poplatcích? Pak investujte zlomek času a vyberte si výhodnou konsolidaci či refinancování úvěrů. Vyplatí se to!

Ilustrační foto
17.červenec 2017 - 18:06
(Komerční sdělení)

Jaké jsou rozdíly mezi refinancováním a konsolidací?
Oba finanční nástroje jsou si dosti podobné. Jejich hlavní společnou devizou je snížení měsíčních splátek a úspora nákladů za vedení současných úvěrů. Podstatný rozdíl je v počtu převoditelných závazků. Zatímco u refinancování půjček lze k jiné bance převést pouze jeden úvěr, nejčastěji hypotéku, pak u konsolidace lze sloučit více úvěrů do jednoho.

Výhody plynoucí z revize úvěrů
Vhodným výběrem konsolidace či refinancování lze oproti současnému stavu získat řadu výhod a výrazně ušetřit. Hlavní výhodou je pokles měsíčních splátek, které uleví rodinnému rozpočtu. Zároveň snížíte bankovní poplatky za vedení úvěru. U mnohých bank jsou dokonce poplatky za vedení půjčky zcela zdarma.

V případě sloučení více půjček do jedné zpřehledníte své závazky, neboť budete hradit pouze jednu splátku. U konsolidace lze zároveň do jedné splátky sloučit nejen spotřebitelské úvěry, ale také závazky plynoucí z kreditních karet, kontokorentů a v mimořádných situacích i leasingové půjčky.

Hlavní přínosy změny poskytovatele úvěru

  • pokles měsíčních splátek
  • snížení bankovních poplatků
  • zpřehlednění závazků

Pozor na omezující podmínky
Získání výhod v rámci konsolidace či refinancování úvěrů a hypoték je částečně omezeno. U konsolidace půjček lze sloučit závazky, jejichž celková výše nepřesahuje 600 tisíc korun. U některých bankovních institucí lze konsolidovat závazky až do výše jednoho milionu korun.

U refinancování hypoték je omezujícím faktorem maximální výše hypotéky, která nesmí přesahovat 90 % z ceny nemovitosti. Klienti, kteří si v minulosti sjednali hypotéku na 100 % financování nemovitosti, musí mít v době skončení fixace splaceno minimálně 10 %. V opačném případě nemohou od současné banky odejít, případně musí část hypotéky stávající bance doplatit.

Refinancováním ušetříte až desítky tisíc ročně
Výběrem výhodné konsolidace či refinancování lze významně snížit náklady za vedení úvěrů. Nejvyšší úspory poskytuje výhodná úroková míra, která měsíčně sníží splátky až o několik tisíc korun, a k tomu je zapotřebí zohlednit také pár stokorun za ušetřené bankovní poplatky.  

Za celou dobu splácení lze ušetřit až desítky tisíc korun. Vše se odvíjí od podmínek a nastavení nové půjčky. Podrobný a srozumitelný přehled poskytne kalkulačka půjček, ze které se dozvíte veškeré klíčové informace pro správný výběr nejvýhodnějšího poskytovatele úvěrů.

(red,prazskenovinky.cz,foto:pl)