Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Poříční útvar vs. vltavský vodník 1 : 0

Poříční útvar vs. vltavský vodník 1 : 0

Převrácená pramice s šesti pasažéry, ledová voda a špatné vybavení posádky během svátečního závodu Přes tři jezy, zaměstnaly strážníky z Poříčního útvaru. Díky včasnému zásahu se podařilo všechny topící se závodníky dopravit do bezpečí a následně zajistit i jejich ztroskotané plavidlo.

Záchrana
30. září 2020 - 12:30

Šok z pádu do ledové vody, příliš velká plovací vesta bránící orientaci, člen posádky přeceňující vlastní síly při snaze zachránit ostatní. To je jen malá část okolností, které mohly udělat ze svatováclavského závodu Přes tři jezy tragickou událost.

Organizátoři však nepodcenili přípravy a tak společně s kolegy z dalších složek  IZS dohlíželi na průběh i strážníci z Poříčního útvaru Městské policie Praha. A byl to právě jeden ze strážníků, který se jako první vrhl do peřejí pod Staroměstským jezem, kde před několika vteřinami skončila celá posádka závodní pramice Viking. Zde pomocí vlastní záchranné vesty zajistil kormidelníka a dvě děti, které následně dotlačil k plavidlu Vodní záchranné služby Praha. Ani situace zbytku posádky nebyla úplně „růžová“, časté volání o pomoc toho bylo důkazem. Vyzvednutí strážníky na palubu služební lodi Pioneer, proto muselo být obrovskou úlevou. Následovalo rychlé zaháknutí potopeného plavidla a transport všech aktérů pondělního mokrého dobrodružství na pravý břeh Vltavy.

Nezákonný odběr elektřiny. Touha sledovat televizi se nemusí vyplatit. Obzvlášť v případě, že nemáte do chatky zaveden elektrický proud.

Zvuk televize a kabely napojené do sloupu veřejného osvětlení  zaujaly hlídku strážníků, která kontrolovala okolí Počernické ulice v pondělí dopoledne. Před jednou z chatek seděli dva muži, uvnitř pak žena, která se dívala na televizi. Pro podezření ze spáchání trestného činu byly všechny osoby ve věku 50, 52 a 65 let omezeny na osobní svobodě a předány k dalšímu opatření hlídce Policie ČR.

I ženy nemají občas svůj den

K pomstě si vybral bratrovo auto. Nemalou škodu způsobil 35letý muž na autě svého bratra. Důvodem měla být pomsta.

V neděli večer vyrušil obyvatele domu v ulici K Zahrádkám při sledování televize hluk zvenku. Když vykoukl z okna, aby zjistil, co se děje, spatřil muže, jak skáče po kapotě a střeše zaparkovaného modrého BMW. Pak ještě rozbil čelní sklo, seskočil a odešel do nedalekého Centrálního parku. K hlídce strážníků, která přijela oznámení prověřit, se vzápětí přihlásil muž, který se k poničení auta přiznal. Vedle promáčklé střechy, kapoty, rozbitého čelního skla urazil ještě obě zpětná zrcátka. Auto prý patří jeho bratrovi a tohle má být pomsta. Případ si převzala státní policie.

Pražskénovinky.cz informovala Irena Seifertová, tisková mluvčí Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:vodní záchr.sl,mppraha)