Svátek má: Johana

Regiony

Velikost textu:

Plánované projekty nyní najdete na jednom místě

Plánované projekty nyní najdete na jednom místě

Zajímá vás, kde se co staví? Webový portál „Praha zítra?“ prezentuje stavební projekty, které v budoucnosti vzniknou v Praze.

Projekt AFI Karlín
26. dubna 2019 - 12:30

Na webu naleznete celkem 184 projektů v různých fázích vývoje – od idejí, přes stavební záměry, až po ty realizované. Jde o nové budovy, mosty, veřejná prostranství, ale třeba i celé čtvrti. Všechny projekty byly součástí tří výstav „Praha zítra?“ v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Ti, kdo si projekty nestihli prohlédnout v CAMPu, si je nyní mohou díky mapovému portálu prostudovat online.

„Cílem databáze je informovat Pražany o tom, co se v hlavním městě staví a jaké zajímavé projekty se chystají. Věříme, že aktuální a dostupné informace o projektech přispějí k pozitivnímu vnímání architektury a rozvoje obyvateli Prahy,” uvádí náměstek primátora pro územní rozvoj Petr Hlaváček.

Mapový portál má za cíl informovat širokou veřejnost o plánovaných i probíhajících stavebních projektech, jež v současné době vznikají na území Prahy. Návštěvníci webu mají možnost vyhledávat projekty buď skrze jejich umístění na mapě, podle názvu, či je lze filtrovat dle fáze projektu nebo podle umístění na území městských částí.

„Zeptali jsme se investorů na pět věcí - co stavíte, kde, jak to bude vypadat, kolik to bude stát, a kdy bude hotovo,“ vysvětluje Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR).

Každý projekt tedy obsahuje základní informace o jeho umístění, investorovi, architektovi či výši investice, popřípadě zahrnuje vizualizaci a předpokládané datum realizace. „Doufám, že projekty nalákají do našeho CAMPu více návštěvníků, kteří se zajímají o rozvoj města,“ dodává Boháč.

Praha schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury

Edice výstav „Praha zítra?“ byly prvotním krokem k vytvoření celistvé databáze stavebních záměrů a projektů ­– od drobné výstavby v proluce, přes rekonstrukce náměstí a ulic, až po velká rozvojová a transformační území. Právě na ně je kladen velký důraz. Tato území ztratila svůj původní průmyslový či dopravní význam a dnes jsou nevyužitá a zanedbaná. Pro mnohá tato území již existují nové plány, které mapový portál „Praha zítra?“ shromažďuje.

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, vedoucí oddělení komunikace a tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mhmp)