Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

Opuštění pejsci si pro běh životem našli nového pána

Opuštění pejsci si pro běh životem našli nového pána

„Fitmin Se psem mě baví běh“. 130 závodních dvojic páníčků a jejich chlupáčů „vyběhalo“ v pražské  Stromovce 17.000 Kč. Tři opuštění pejsci si navíc pro běh životem našli nového pána.

Charitativní běžecký závod „Fitmin Se psem mě baví běh
11. října 2017 - 12:30

Rekordním úspěchem skončil první ročník charitativního běžeckého závodu „Fitmin Se psem mě baví běh“. Nejenže se dobročinného odpoledne v pražské Stromovce aktivně zúčastnilo 130 závodních dvojic, ale organizátora akce – neziskovou organizaci Se psem mě baví svět – podpořily i stovky fandících diváků. To, že lidem skutečně není lhostejný osud pejsků dokazuje i fakt, že se jen prostřednictvím startovného podařilo na pejsky v ohrožení vybrat 17 tisíc korun a tři opuštění pejsci si pro další běh životem našli svého nového pána.

Sedmé říjnové odpoledne plné nejen sportu mělo za cíl podpořit útulky a organizace dočasné péče, které pomáhají opuštěným či odloženým psům najít nový domov. Díky akci „Fitmin Se psem mě baví běh“ se veřejnost mohla seznámit s organizací Srdeční záležitosti a Pesoklubem z Dobříše, útulkem AniDef ze Žimu anebo s dobrovolnickým spolkem Dočasky De De z Prahy, který poskytuje čtyřnohým kamarádům dočasnou huňatou péči.

„Netradiční formou jsme představili desítky pejsků, kteří hledají nového páníčka, a z výsledků jsme nadšení. Celkem 6 pejsků má díky dobročinné akci vážné zájemce a tím i šanci na nový začátek. Tři huňáči si dokonce v průběhu odpoledne našli nového pána – jednoho z nich si dokonce adoptovala úspěšná režisérka Karin Krajčo Babinská. Získat nový domov pro opuštěného psa, to je pro nás ta největší odměna,“ říká Veronika Hájková z organizace Se psem mě baví svět.

Na startovní čáře všech tří běžeckých kategorií „Fitmin Se psem mě baví běh“ se sešlo celkem 130 běžců. Startovní číslo oblékl i starosta Prahy 4, Petr Štěpánek, který si za parťačku na trať vybral fenku z péče Dočasek De De. Canicrossový závod neboli běh lidí se psy o délce 3,5 km vyhrála v kategorii žen Zuzana Kinclová se psem Manu. Mezi muži pak zvítězil Michal Vokrouhlík za spolupráce Rokyho. 

„Závod jsme chtěli přizpůsobit i těm, kteří nejsou aktivními běžci a přesto chtějí akci podpořit. Proto vznikla i varianta 2,5 km, kterou mohl každý pojmout po svém na pohodu, s pejskem nebo bez něj,“ popisuje Veronika Hájková.

Prvenství v symbolickém závodu získali Kateřina Fullsacková a její Raven.

Pomáhali ale i ti, kteří nechali své běžecké tenisky doma. Hitem se stala kniha příběhů s názvem Se psem mě baví svět, kterou přímo na akci pokřtily spoluautorky – herečky Veronika Žilková, Lenka Zahradnická, Dana Syslová a režisérka Karin Krajčo Babinská.

„O knihu, která mění osud opuštěných pejsků byl obrovský zájem, a tak jsme měli brzy vyprodáno. Dobrou zprávou ale je, že výtěžek z prodeje – osm tisíc korun – taky putuje na podporu odložených nebo opuštěných psů. Pro všechny, kteří chtějí také přispět, je k dispozici dalších 3000 ks ve vybraných knihkupectvích nebo na e-shopu nakladatelství Albatros,“ doplňuje Veronika Hájková.


Běžecké odpoledne a charitativní akci „Fitmin Se psem mě baví běh“ podpořily i známé tváře, které dorazily v doprovodu svých čtyřnohých přátel, např. zpěváci Jan Bendig a Sámer Issa, herečka Zdeňka Žádníková-Volencová, zpěvačky Elis Mrázová a Míša Tomešová nebo také ministr obrany Martin Stropnický s rodinou. 

„Je skvělé a naplňuje nás optimismem, že se na jednom místě sešlo tolik dobrých lidí s jedním cílem, a to podpořit dobrou věc. Kromě výtěžku získaného ze startovného a prodeje knihy, jsme dali psům z útulků naději na nový začátek. Jsem ráda, že jsme mohli být u toho,“ popisuje Eliška Skalická, marketingová manažerka značky Fitmin.

Prazskenovinky.cz informovala Tereza Raidová.

(jv,prazskenovinky.cz foto.opr)