Svátek má: Luděk

Regiony

Velikost textu:

Odtah vozidla se snažil zmařit tím, že se v něm uzavřel

Odtah vozidla se snažil zmařit tím, že se v něm uzavřel

Řidič nerespektující dopravní značení, který neoprávněně stál na vyhrazeném parkovišti bez platného oprávnění, musí počítat s postihem a i s možným odtahem vozidla.

Z místa činu
16. února 2019 - 19:26

Rutinní řešení přestupku se však neobešlo bez donucovacích prostředků. Dvaadvacetiletý muž, který se dlouhodobě snaží poškozovat práci pražských strážníků, se pokusil zmařit odtah vozidla tím, že se v něm uzavřel.

Ve středu odpoledne si v Dlouhé ulici v Praze 1 všimla hlídka strážníků osobního vozidla, které stálo v rezidentní zóně bez oprávnění. Ve vozidle ani u něj, se řidič nenacházel, proto strážníci rozhodli o jeho odtahu.

Ve chvíli, kdy bylo vozidlo naloženo na odtahovém autě, přijel na samovyvažovacím vozítku muž, opřel ho o odtahové vozidlo a vyskočil na plošinu, rychle sedl do vozidla a uzavřel se v něm. Nad vozidlem byl zavěšen na hydraulickém rameni kříž určený k upevnění vozidla a případný jeho pohyb či pád by mohl dotyčného ohrozit na životě.Strážníci muže opakovaně vyzvali, aby z auta vystoupil. Na výzvy arogantní mladík nereagoval. Strážník proto využil okamžiku, kdy otevřel boční okénko a zabránil jeho zavření. Druhý člen hlídky pak otevřel dveře. Za pomoci hmatů a chvatů hlídka mladíka dostala na plošinu odtahového vozidla. Po celou dobu arogantní muž strážníky vulgárně urážel a snažil se všemožně zabránit odtahu svého vozidla, což se mu nakonec nepovedlo.

Přestupky neuposlechnutí výzvy úřední osoby, znevážení úřední osoby při výkonu její pravomoci a nerespektování dopravního značení se bude zabývat příslušný správní orgán.

Pražskénovinky.cz o případu informovala Irena Seifertová, tisková mluvčí, Městská policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovink.cz,foto:mppraha)