Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Objekt v Taussigově má nového nájemce

Objekt v Taussigově má nového nájemce

Zcela pochopitelně se obyvatelé vnitrobloku Taussigova a Hrubého v Praze 8 ptali, jaké bude využití objektu, jehož stavba započala v minulém volebním období a kolem kterého se dlouhou dobu vznášelo ticho.

Objekt v Taussigově
10. února 2020 - 12:30

Stavba objektu byla zahájena v roce 2018 a dokončena byla v zimě loňského roku. Investice byla realizována z dotace Magistrátu hl. m. Prahy a původním záměrem bylo zbudování komunitního centra, které bude provozovat městská část Praha 8.

„Po nástupu na radnici, jsme se museli vyrovnávat z řadou rozpracovaných projektů, rozestavěný objekt v Taussigově ulici, byl jedním z nich. Stavba velmi zasáhla do místního klidného vnitrobloku, a vyvolala i zájem místních občanů. Projekt byl v takové fázi, že se musel dokončit a bylo nutné se s ním nějak smysluplně vypořádat. Varianta, aby zde městská část Praha 8 provozovala plánované komunitní centrum, když musíme šetřit na mnoha frontách, nepřicházela v úvahu, pronajmout objekt komerčnímu subjektu považuji za nevhodné a proto, i s ohledem na místní občany a potřebu zde udržet klidný provoz, pronájem prostor sociální službě mi přijde jako správná a odpovědná cesta," říká radní Tomáš Slabihoudek

Rada městské části Praha 8 na svém zasedání dne 5. 2. schválila pronájem objektu neziskové organizaci Ruka pro život, která v Praze 8 dlouhodobě provozuje sociální službu denního stacionáře v Rajmonově ulici. Organizace představila svůj záměr přestěhovat do nových prostor stávající denní stacionář, který tak díky novému velkému prostoru může nabídnou péči i dalším klientům a jejich rodinám. Ve stávajících prostorách vznikne chráněné bydlení pro osoby s autismem. Právě na osoby s autismem se poslední dobou soustředí velká pozornost, protože se hovoří o tristním nedostatku kapacit v sociálních službách právě pro tuto cílovou skupinu. Péče o osoby s autismem je nesmírně náročná a je třeba jí věnovat velkou pozornost.„Zcela otevřeně přiznávám, že od samého počátku jsem stavbu tohoto objektu kritizovala, byla zbytečná v mnoha ohledech, budovat komunitní centrum, když pár minut pomalé chůze se nachází osmičkový Dětský klub Ďáblík a dalších pár minut se nachází Komunitní centrum Hrubého, rovněž v prostorách Prahy 8? Od počátku jsem neviděla smysl v tom, zbudovat zde další centrum s nálepkou komunitní, i když je dnes tolik "in". Nehledě na to, že když jsem otevírala Ďáblík, který k mé radosti funguje do dnešních dní, byla jiná situace, byla to doba, kdy zde nebyla Tichá kavárna, pro seniory Centrum aktivizačních programů, pro rodiny KC Hrubého a Ďáblík, byla to ale také doba, kdy byla Praha 8 ve zcela jiné finanční situaci a mohli jsme rozjet právě například zmíněný Ďáblík a CAP. Velmi proto děkuji kolegovi Slabihoudkovi, že vyslyšel moje prosby, aby tento prostor sloužil sociální službám právě pro osoby s PAS a spolu se mnou vnímá tu společenskou zodpovědnost využít tyto prostory právě touto cestou," hodnotí využití místostarostka Vladimíra Ludková.

Prazskenovinky.cz informoval Mgr. Martin Šalek, tiskový mluvčí Úřadu městské části Praha 8.

(jv,Prazskenovinky.cz foto:úmč)