Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Občané společně s pražskými strážníky poskytli první pomoc muži

Občané společně s pražskými strážníky poskytli první pomoc muži

V úterý ráno prováděla hlídka strážníků z obvodního ředitelství Městské policie Praha 14 kontrolní činnost ve Vlčkově ulici, kde si všimla muže a ženy, kteří se skláněli u ležící osoby.

Ilustrační foto
17.duben 2017 - 12:30

Dvojice ihned gestikulovala směrem k hlídce a požádala o pomoc. Žena uvedla, že je lékařka a společně s manželem si na chodníku všimla ležícího muže, který má zástavu srdce. Dvojice společně se strážníky poskytovala první pomoc a prováděla nepřímou masáž srdce až do příjezdu záchranné služby. Záchranáři společně s lékařkou po příjezdu na místo v oživování pokračovali a funkci srdce se jim podařilo obnovit. Po zajištění základních životních funkcí muže předali do jedné z pražských nemocnic k další péči.

Více jak 410 strážníků z 31 měst se zapojí do celostátní akce JEHLA

Mluvčí Záchranné služby hl. m. Prahy Jan Poštová k tomu dodává: “Celých 80 procent pacientů, postižených v metropoli náhlou zástavou oběhu, je resuscitováno laiky na místě, na základě instrukcí dispečerky zdravotnického operačního střediska (tzv. TANR - telefonicky asistované neodkladné resuscitace). Ve srovnání s celosvětovým průměrem (25%) je to naprosto unikátní číslo a Pražané si zaslouží velké poděkování.“

(jv,prazskenovinky.cz,foto.arch.)