Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Občané Prahy 1 protestují proti výstavbě na náměstí Currierových

Občané Prahy 1 protestují proti výstavbě na náměstí Currierových

Spolek Občané Prahy 1 doručil na magistrát hl. m. Prahy petici, ve které se vyjadřují proti možné zástavbě v prostoru před hotelem InterContinental.

Vizualice návrhu na zastavění náměstí Currierových
16. dubna 2018 - 12:30

Petici podepsalo skoro 2000 lidí a musí se jí tím pádem zabývat zastupitelé hlavního města na svém dubnovém zasedání.

Protest je zaměřen na pozemek, který se nachází u náměstí Currierových mezi ulicemi Pařížská a Bílkova a je v soukromých rukou. Ten je podle iniciátorů petice v Metropolitním plánu navržen jako zastavitelný a to až do osmi pater.

Zámek v Kounici střeží dva mouřenínové od Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa

„Chápu pohnutky občanů a jejich protest proti výstavbě v tomto místě. Pozemek by měl podle mého názoru zůstat nezastavěný. Také si myslím, že by tento prostor měl projít revizatlizací,“ komentuje Petra Kolínská, náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj hl. m. Prahy.

Příprava Metropolitního plánu má nový jízdní řád


Nový MPP právě vzniká. Občané mají možnost se od půlky dubna do konce června 2018 seznámit s jeho obsahem a připomínkovat jej v rámci plánovaného procesu. Prvním kolem pro připomínky bude tzv. Společné jednání. Důležitý bude zároveň hlas městských částí,  dotčených orgánů státní správy i veřejnosti. Druhé kolo připomínek lze očekávat cca v roce 2020. (jv,prazskenovinky.cz,foto:obcaneprahy1)