Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Občané mohou ovlivnit budoucí podobu nové čtvrti Bubny-Zátory

Občané mohou ovlivnit budoucí podobu nové čtvrti Bubny-Zátory

V červnu zástupci města představili návrh územní studie na 110 hektarový brownfield pražské čvrti Bubny-Zátory. Studie ukazuje, jak by nová čtvrť mohla vypadat.

Vizualizace Bubny-Zátory
22. srpna 2019 - 12:30

Studie je zveřejněna a připravena na veřejné projednání. Občané mohou podávat připomínky po dobu dvou měsíců na podatelnu Magistrátu hl. m. Prahy v tištěné nebo elektronické formě. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) zároveň spouští informační kampaň a obdobně jako při představení Metropolitního plánu v minulém roce posílá do území informační kontejner, kde se občané dozvědí, co se v Bubnech plánuje a jak případně podat připomínku.

„Těšíme se na konstruktivní a věcné připomínky, které nám pomohou plánovanou novou čtvrť vyladit i z pohledu občanů. Je potřeba si uvědomit, že studie je rozvaha o tom, jak by se mělo území rozvíjet. Neznamená to tedy, že nová čtvrť bude vypadat naprosto stejně jako studie. Počítáme s tím, že na podobu jednotlivých bloků budou vypisovány soutěže,“ vysvětluje 1. náměstek primátora pro územní rozvoj Petr Hlaváček.

Návrh uzemní studie na novou podobu území Holešovice Bubny-Zátory je ve veřejném projednání. Občané se mohou od 15. srpna do 15. října s návrhem studie seznámit a podat k němu připomínky. Návrh je k dispozici na webu magistrátu.

„Lidé mají mít možnost ovlivnit, jak se bude jejich město rozvíjet. Bubny budou domovem pro 25 tisíc Pražanů a místem, kam budou chodit do práce nebo kde budou trávit volný čas. Proto chceme znát jejich názor a těšíme se na všechny podněty,“ říká Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Návrh územní studie oficiálně představí zpracovatelský tým 4. 10. 2019 na veřejném jednání v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Od 26. 8. do 19. 9. 2019 IPR vyšle do 4 různých lokalit mobilní informační kontejner, ve kterém se lidé dozvědí bližší informace o studii, ale také třeba to, jak postupovat při podání připomínky. V plánu jsou také komentované vycházky po území.

„Aby lidé mohli podávat věcné připomínky, je nutné, aby návrhu rozuměli. Rozhodli jsme se proto zvolit stejný způsob jako u Metropolitního plánu a vyjet ven s informačním kontejnerem. Věřím, že tento krok občané ocení a že kontejner budou navštěvovat stejně jako loni,“ uzavírá Ondřej Boháč, ředitel IPR.Rozpis stanovišť informačního kontejneru:
  • 26. 8. – 29. 8. 2019 – Nádraží Holešovice
  •   2. 9. – 5. 9. 2019 – Strossmayerovo náměstí
  •   9. 9. – 12. 9. 2019 – Ortenovo náměstí
  • 16. 9. – 19. 9. 2019 - Vltavská

Odbor územního rozvoje MHMP spolu s IPR v roce 2018 finalizoval zadání územní studie, která přemýšlí o tomto území jako o příležitosti vytvořit svébytnou novou čtvrť, která přirozeně naváže na své okolí. Čtvrť by měla nově propojit Letnou a Holešovice a zajistit domov až pro 25 000 obyvatel. Autory územní studie jsou Pelčák a partner architekti a ThomasMüllerIvanReinmann architekten GmbH z Berlína.

Podrobnosti o informačním kontejneru a komentovaných vycházkách budou na Facebooku a webových stránkách IPR.

Co se bude dít dál?
  • srpen – říjen 2019   veřejné projednání územní studie
  • zima 2019   schválení územní studie
  • 2021   schválení změny územního plánu
  • 2021   sejmutí stavební uzávěry
  • 2021 - 2040  výstavba ve spolupráci s investory, městem a státem

Pražskénovinky.cz informoval Vít Hofman,  tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mhmp,ipr)