Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Občan upozornil strážníky na nepovolenou Tříkrálovou sbírku

Občan upozornil strážníky na nepovolenou Tříkrálovou sbírku

První případ nepovolené Tříkrálové sbírky zaznamenali v úterý večer strážníci z Prahy 1 na Staroměstském náměstí. Tři děti a muž zde neoprávněně vybírali peníze.

Ilustrační foto
10.leden 2016 - 08:30

Krátce po osmé hodině večer přijali strážníci z Prahy 1 oznámení od kolemjdoucího občana, že u jedné restaurace na Staroměstském náměstí se nachází několik dětí, které zde vybírají peníze. Poté dodal, že se domnívá, že by se mohlo jednat o nepovolenou sbírku.

Strážníci trojici dětí, dva chlapce a dívku, s kasičkou na krku dohledali před jedním z domů na Staroměstském náměstí. Na kasičce byl namalován velký červený kříž a nápis Tři králové. Ke skupince dětí se následně přihlásil muž s tím, že je jejich otec. Muž se hlídce přiznal, že povolení na sbírku nemají a peníze vybírají neoprávněně pro vlastní potřebu. Protože muž u sebe neměl doklady, ty údajně zůstaly ve vozidle, které stálo neznámo kde, strážníci muže předvedli na oddělení Policie ČR ke zjištění totožnosti. Následně celou věc předali příslušnému správnímu orgánu k dalšímu opatření.

Městská policie by v souvislosti s tímto případem ráda upozornila občany, aby věnovali pozornost tomu, kdo je oslovuje s žádostí o finanční příspěvek na charitu, a to nejen teď v době Tříkrálové sbírky. V případě, že máte podezření na neoprávněný výběr peněz, informujte neprodleně městskou nebo státní policii na linkách 156 a 158.

O lidi bez domova je i v mrazivých dnech postaráno

Pamatujte na to, že legální sbírka podléhá jasně daným pravidlům, k nimž mimo jiné patří povinnost výběrčích ukázat osvědčení od Magistrátu hl. m. Prahy a mít zapečetěnou schránku na peníze. Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,Prazskenovinky.cz foto:arch.charita)