Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

O víkendu vyvrcholil šampionát pro děti z dětských domovů

O víkendu vyvrcholil šampionát pro děti z dětských domovů

Cyklistickým závodem v Dolních Počernicích se o víkendu uzavřel letošní ročník Dětského domov Cupu, sportovního soutěžního seriálu pro děti z dětských domovů.

šampionát pro děti z dětských domovů
10. října 2017 - 12:30

Hlavní město projekt dlouhodobě podporuje, proto jeho nejlepší účastníky odměnil i pražský radní Libor Hadrava a náměstkyně Eva Kislingerová.

„Jedná se o akci, na kterou si vždy snažím udělat čas. Jeho dramaturgie neskýtá účastníkům jen vzrušení ze sportovního klání. Cyklistický závod tradičně probíhá pod názvem Prevencí proti nehodám. Za patronátu městské policie je spojen s preventivním programem, který děti, ale i dospělé učí, jak se chovat bezpečně jako účastník silničního provozu a k tomu cyklista. Zastávám-li tedy svůj úřad radního pro bezpečnost a prevenci kriminality, pak mohu takový projekt jen uvítat,“ uvedl Libor Hadrava, který závodníkům předal dárky za Magistrát hlavního města Prahy.

Z celé republiky zavítalo do Prahy na poslední podnik mistrovství celkem 27 týmů. Chlapci i dívky z dětských domovů se jej účastnili ve třech věkových kategoriích. V závodě, rozděleném na dvě části - praktickou a teoretickou - získávali body při rychlostních závodech, za správný průjezd křižovatkou, při jízdách zručnosti nebo při dopravních testech.


V pořadí již šestnáctý ročník Prevencí proti nehodám vyhrál dětský domov Dlažkovice, druzí skončili závodníci z Horního Slavkova a Chebu, třetí místo obsadil tým ze Žíchovce. Dárky a ceny, připravené pro všechny účastníky závodu, dětem společně předali zástupci partnerů projektu. Za Magistrát hlavního města Prahy to byl radní Libor Hadrava a náměstkyně Eva Kislingerová.

„V době, kdy se z tradičních způsobů trávení času mládeže a dětí vytratil dost výrazně pohyb, je chvályhodná každá snaha o vytvoření vhodné příležitosti pro sportovní aktivitu. Pokud se k fyzické námaze přidá i něco, co procvičí mozkové buňky a v těch paměťových to zůstane, v takovém případě se jedná o naprosto báječnou akci. Této akci se splnit očekávání určitě povedlo. Je skvělé, že hlavní město Praha má možnost tento druh činnosti podporovat,“ uzavřela Eva Kislingerová.

Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)