Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

O ročního syna „pečovala" opilá matka

O ročního syna „pečovala" opilá matka

Strážníkům matka tvrdila, že vypila pouze dva panáky tvrdého alkoholu, test na alkohol prokázal pozitivní hodnotu přes 2,5 promile. Ročního chlapce si do své péče vzala babička.

Ilustrační foto
15. března 2019 - 12:30

Na tísňovou linku pražských strážníků se ve středu dopoledne obrátila vedoucí ubytovny v Praze 8 s tím, že v jejím zařízení je ubytovaná žena s malým dítětem, která je pod vlivem alkoholu a ona má strach, aby se něco nestalo. Po příjezdu strážníků jim dále sdělila, že to není poprvé, co je v podnapilém stavu, a že dost často také od svého dítěte odchází a nechává ho hlídat lidmi z ubytovny.


Hlídka v pokoji nalezla dvě ženy a asi roční chlapeček. Jednalo se o příbuzné - snachu a tchýni. Matka dítěte tvrdila, že opilá není, že vypila pouze dva panáky tvrdého alkoholu. Její tchýně si prý přišla pro vnuka, kterého bude hlídat, což dotyčná potvrdila s tím, že si chlapečka bere často. Orientační dechovou zkouškou bylo u čtyřiatřicetileté ženy naměřeno 2,69 promile alkoholu v dechu.


Babička malého chlapce slíbila, že se o něj postará, než se snacha dá do pořádku. Strážníci o události vyrozuměli odbor sociálně právní ochrany dětí včetně podezření na podvýživu dítěte, které dle slov matky váží 6 kilo. 

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mpp)