Svátek má: Bedřich

Regiony

Velikost textu:

Nevyhovuje vám starý běžný účet? Zrušte ho a vyberte si nový.Poradíme!

Nevyhovuje vám starý běžný účet? Zrušte ho a vyberte si nový.Poradíme!

Řada lidí je velmi konzervativní a nechce se nic měnit. I proto kdekdo zůstává u své banky desítky let. Co když už vám ale první běžný účet přestává vyhovovat? Podívejte se na konkurenční nabídky a jděte za lepším.

Ilustrační foto
20. února 2021 - 11:25
(Komerční sdělení)

Být věrný se sice vyplácí, avšak jsou situace, kdy je mnohem výhodnější dát sbohem a jít za něčím novým. U běžného účtu to platí dvojnásob. Jakmile tak máte pocit, že vám každý měsíc z účtu utíkají peníze neznámo kam kvůli nesmyslným poplatkům a že si se starou bankou už nerozumíte, protože její inovace jsou vám cizí, pak je na čase dát vašemu prvnímu peněžnímu ústavu sbohem. Jak ale nejít z bláta do louže a vybrat nový lepší běžný účet?

Bankomaty a pobočky vs. internetové bankovnictví

Většina bank jde s dobou a umožňuje klientům vyřídit vše online, a to nejen správu financí, změnu limitů nebo ověření PINu, ale i běžný účet, kontokorent nebo spotřebitelskou půjčku. Jste-li online světu nakloněni a je-li vám internet blízký, pak pro vás bude důležité intuitivní internetové a mobilní bankovnictví. Vyzkoušejte si proto v demo verzi, zda se v bankovní aplikaci vámi vybraného účtu snadno zorientujete.

Pokud naopak dáváte přednost osobnímu kontaktu, ověřte si, kolik má banka poboček a bankomatů a kolik jich máte ve vašem okolí. Jestliže si s internetem netykáte, dejte pozor na běžné účty, které nabízí internetové banky, některé peněžní ústavy totiž fungují jen online.

Nulové poplatky nejsou zadarmo

Poplatky z bankovního světa pozvolna mizí a některé banky dokonce nabízí účty zcela bez poplatků. Pozor si ale dejte na podmínky, často je to něco za něco. Vedení zdarma získáte například za pravidelnou platbu kartou.

Řídit se ale jen nulovými poplatky nestačí. Dobré je myslet i na budoucnost. Plánujete si v blízké době sjednat úvěr? Budujte si bankovní historii, nechte si zasílat výplatu na účet, plaťte včas své závazky a pravidelně spořte. Díky tomu se vám naskytne výhodná bankovní půjčka. Klienti, kteří se pozitivně staví ke svým financím, mají větší šanci na lepší podmínky pro splácení, proto se zajímejte nejen o účet, ale i o další portfolio banky, tedy o úvěry a spoření.

Jak vyzrát nad přemírou účtů a administrativy?

I přestože víte, že bance platíte zbytečně moc za služby, které nevyužíváte, a že vám kromě drahého účtu nic dalšího nemůže nabídnout, stále váháte nad tím, zda do změny jít či ne? Proti je především velká nabídka a administrativa se změnou spojena?

Nabídky se nebojte, nyní už víte, co je při výběru důležité, pokud navíc využijete online porovnávač, bude volba nového běžného účtu ještě snazší. Internetové srovnávače jsou skvělým pomocníkem, ať už vás trápí osobní konto, nebankovní půjčka nebo spoření. Co se administrativy týká, ani ta nemusí být žádným strašákem. Díky kodexu mobility za vás vše vyřídí nová banka.

 (red,prazskenovinky.cz,foto:pl)