Svátek má: Eliška

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice Na Františku pořádá 30.května Den zdraví

Nemocnice Na Františku pořádá 30.května Den zdraví

Návštěvníci Dne zdraví v Nemocnici Na Františku si budou moci nechat změřit krevní tlak a hladinu cukru v krvi, poradit se s lékařem nebo vyzkoušet brýle simulující mírnou opilost.

Ilustrační foto
28. května 2023 - 12:30

Akce zaměřená na prevenci civilizačních onemocnění a zdravý životní styl proběhne v úterý 30. května od 13 do 16 hodin ve venkovním areálu nemocnice.

Na své si ovšem přijdou nejen dospělí, ale i děti. Odbor prevence kriminality Policie ČR připravil pro zájemce doprovodný program. Během odpoledne tak návštěvníci uvidí například výcvik policejních psů nebo ukázku zadržení pachatele. Budou si také moci prohlédnout policejní vozidlo.

Pražská hygienická stanice nabídne návštěvníkům kromě možnosti vyzkoušení „opileckých“ brýlí také nácvik správného postupu mytí rukou s následnou kontrolou pod UV lampou, která odhalí nedostatečně umytá místa. Lidé se dále dozvědí, jak předcházet bolesti zad a jak se vyhnout nesprávným pohybovým návykům, jaké jsou možnosti v oblasti onkologické prevence nebo zda se jich týká riziko onemocnění srdce a cév či cukrovky. Mohou se také poradit s nutriční terapeutkou o zdravém stravování a redukci hmotnosti.

Součástí programu budou také prezentace partnerů. Zájemci se budou moci zastavit například u stánku Prahy 1, která je zřizovatelem nemocnice, kde se dozvědí informace o sociálních službách nabízených první městkou částí a o projektech podporujících bezbariérovost, nebo u stánku VZP, která bude informovat o preventivních programech a příspěvcích.

Celý program Dne zdraví návštěvníci naleznou na webových stránkách nemocnice. Vstup i veškeré nabízené aktivity jsou zdarma.

Pražskénovinky.cz informovala Lucie Krausová, tisková mluvčí, Nemocnice Na Františku.

(rp,prazskenovinky.cz,foto:arch.)Pakliže jste volili Petra Pavla za prezidenta, učinili byste tak dnes znovu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
29%
Ne
transparent.gif transparent.gif
42%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
29%