Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Některé noclehárny pro lidi bez přístřeší se po víkendu uzavřou

Některé noclehárny pro lidi bez přístřeší se po víkendu uzavřou

Zimní opatření, která měla lidem bez domova pomoci přečkat pro ně nejnepříjemnější období roku, o víkendu končí. Poslední noc v noclehárnách v Michli a Vackově stráví klienti z neděle na pondělí.

Ilustrační foto
31. března 2019 - 12:30

„Zavedená opatření splnila svůj účel a výrazně pomohla lidem bez přístřeší přečkat nejnepříjemnější období roku bez větší újmy na zdraví. Ukázalo se, že vytvořený počet míst pro zajištění přečkání mrazivých nocí a celkově vytvořený systém pomoci byl postačující,“ uvedl ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

V souvislosti se zlepšujícím se počasím a zvyšujícími se teplotami venku zájem o noclehárny už v průběhu března klesal. Naplněnost těchto zařízení už se pohybuje pod sedmdesáti procenty. Od 1. dubna ukončí také provoz centrální dispečink a končí také mimořádné terénní programy.

„Vracíme se k běžnému celoročnímu provozu, podobně jako tomu bude i u zařízení neziskových organizací, která se na zajištění zimních opatřeních podílela,“ doplnil ředitel Ján.

V provozu tak zůstane jen noclehárna na lodi Hermes, která zajišťuje lidem bez přístřeší celoroční pomoc. V souvislosti s ukončením zimních opatření však dochází k opětovnému zavedení nulové tolerance alkoholu a dvacetikorunovému poplatku za nocleh.Po ukončení zimních opatření má v plánu Centrum sociálních služeb Praha vyklidit a následně uklidit uzavřené noclehárny v Michli a Vackově. „Chceme s těmito pracemi začít hned příští týden a zapojit se do nich budou moci i zájemci z řad klientů, kteří si takto mohou přivydělat,“ doplnila zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová.

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, vedoucí oddělení komunikace a tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.cssp)