Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Někdo odložil šest kouzelných štěňat na Černém Mostě

Někdo odložil šest kouzelných štěňat na Černém Mostě

V útulku pro opuštěná zvířata pražských strážníků skončilo 6 kouzelných štěňat. Ty někdo odložil v Praze 14 na Černém Mostě.

Nalezená štěňata
14. srpna 2018 - 12:30

Přímo do útulku v Troji, který spravuje pražská městská policie, zavolal muž s tím, že našel v Bryksově ulici krabici se štěňaty. Pracovník odchytové služby je převezl do útulku, kde bylo zjištěno, že se jedná o 6 sourozenců, pravděpodobně křížence. Jejich zdravotní stav je zatím uspokojivý, ale vzhledem k tomu, že jsou teprve asi 5 týdnů stará, budou muset být ještě nějakou dobu v péči ošetřovatelů a veterinářů. Případní zájemci mohou sledovat webové stránky útulku i městské policie, kde bude zveřejněna informace, kdy budou moci do nových domovů.

I toto patří ke každodenní práci operátorů linky tísňového volání 156. Práce strážníků v ulicích metropole patří mezi ty náročné. Denně řeší nejen banální přestupky a dohadují se s veřejností, která je velmi kritická a stále agresivnější, ale mnohdy jsou to právě oni, kteří jako první poskytují pomoc a zachraňují životy. Jejich stejně důležití kolegové, kteří jsou před očima veřejnosti skryti, pracují na operačních střediscích. Řeší oznámení občanů na linku tísňového volání, sledují kamery a mnohokrát také rozmluvili lidem, kteří se rozhodli spáchat sebevraždu, jejich úmysl.

Kozel a dvě ovce mají nový domov v útulku pro opuštěná zvířata

Operátoři centrálního operačního střediska v průměru za 24 hodinovou službu odbaví 850 telefonních hovorů. Mezi vytížené časy, kdy se veřejnost obrací na linku pražských strážníků, patří ranní a odpolední hodiny, a to především v souvislosti s parkováním, kdy lidé přijíždějí do práce a poté domů. V létě je náročný časový úsek od 22:00 hodiny večer do 2:00 hodiny ráno, kdy přichází nejvíce stížností na rušení nočního klidu. O víkendu to bývá až 120 hovorů za noční směnu. Zajímavostí je, že při úplňku volá nejvíce občanů o půlnoci.

Náročné bývají také dny, kdy se najde někde opuštěné zvířátko, uvězněná labuť a podobně. Během 15 až 20 minut operátoři odbaví až 50 hovorů. Ideální profil operátora tísňové linky je klidný, vyrovnaný, pohotový a komunikativní jedinec, který se dobře rozhoduje ve stresové situaci a je psychicky odolný. To mimo jiné dokazuje i záznam z tísňové linky 156, kdy se žena ptá, zda může po desáté hodině večer splachovat toaletu.

Centrální operační středisko pražských strážníků prošlo v nedávné době kompletní rekonstrukcí. Operátoři tak mají k dispozici moderní pracoviště vybavené nejnovějšími technologiemi.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)