Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Naši vinaři na zlaté vlně

Naši vinaři na zlaté vlně

Další velký úspěch pro naše vinaře znamenala účast na jedné z největších světových soutěží vín – londýnské Decanter World Wine Awards.

Ilustrační foto
29. května 2019 - 16:47

(Komerční sdělení)

V obrovské konkurenci více než 17 tisíc vín z celého světa byla vína z Moravy a Čech oceněna 1 zlatou, 13 stříbrnými a 39 bronzovými medailemi. Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Včetně čestných diplomů Česká republika vybojovala v Londýně celkem 98 ocenění, což je ještě o 5 více než v loňském roce. Zlatou medaili získalo vinařství Zámecké vinařství Bzenec za Ryzlink rýnský, pozdní sběr, 2015. Dvě stříbrné medaile získala vinařství Kolby, Sonberk, Vican rodinné vinařství a Vinselekt Michlovský, po jedné pak Mikrosvín Mikulov, Moravíno Valtice, Templářské sklepy Čejkovice, Gotberg a Zámecké vinařství Třebívlice.

„Moravským vinařům se na této soutěži tradičně daří, už zde mají pevně vybudované jméno a zlatá medaile pro Zámecké vinařství Bzenec, když toto víno získalo skvělých 96 bodů ve 100bodové stupnici, je v takové konkurenci je skvělý výsledek. I vína oceněná stříbrnou medailí byla hodnocena velmi vysoko – v rozmezí 90 až 94 bodů. Ale výborná vína z vinařských Čech jsou stále pro mnohé zahraniční degustátory překvapením. Jedna stříbrná a dvě bronzové medaile pro česká vína ale naznačují, že by si tento ze světového hlediska dosud relativně neznámý vinařských region měli přidat na vinařskou mapu,“ komentoval výsledky soutěže Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast našich vín na soutěži technicky zajišťovalo.Decanter World Wine Awards
Soutěž byla založena v roce 2004 prestižním britským magazínem o víně a lihovinách, a letošním ročníkem tak slaví šestnáct let své existence mezi nejprestižnějšími a největšími soutěžemi vín na světě. Ocenění na Decanter World Wine Awards slouží nejen jako podpora obchodu úspěšných vinařů doma i v zahraničí, ale také jako signál pro další naše vinaře, aby se neostýchali více prezentovat na mezinárodních soutěžích a pomáhali ještě více posílit povědomí o vysoké úrovni našeho vinařství.  

(red,prvnizpravy.cz,tm,foto:decanter.com)