Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Náročný víkend měli opět pražští strážníci

Náročný víkend měli opět pražští strážníci

S novými nájemníky útulku pro opuštěná zvířata pražských strážníků se o víkendu roztrhl pytel.

Kocourek
11. června 2019 - 12:30

Noví obyvatelé útulku pro opuštěná zvířata. Tři kocoury, kteří „zřejmě omylem“ skončili v kontejneru na plast, nálezkyně přivezla z Betlémské ulice rovnou do dolnoměcholupského útulku. Ve stejném útulku skončil také křeček, který se asi omrzel. Proto ho někdo odložil v Praze 8 k popelnici. Na asi 70 cm dlouhou nejedovatou užovku červenou narazili při pochůzkové činnosti pro změnu strážníci v Kaplické ulici. Zavolali kolegy, kteří ji odchytli a odvezli do Dolních Měcholup. Na Břevnově pro změnu naháněli po ulici králíka a v Modřanech a Řepích odchytávali zatoulanou korelu chocholatou a papouška pyruru zelenolícího.

Asi dvouletá holčička se ztratila tatínkovi. Kolemjdoucí manželé se jí ujali a zavolali strážníky.  Když se ztratí dítě, je to pro něj vždy velký stres. Všichni se snaží o jediné.  Vrátit je co nejdřív zpět rodičům.  Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se asi 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové policie, kteří na místo dorazili společně s jejím otcem.

Opilá matka měla u sebe dvě malé děti. Nezodpovědná žena se opila i přesto, že měla na starost své děti. Před strážníky se pokusila utéct. Nadýchala 2,76 promile.

Na mol opilé ženy, která měla u sebe asi 4 letého chlapce a přibližně 2 letou holčičku, si všimli strážníci ve stanici metra Hostivař v neděli po desáté hodině večer. Žena tlačila kočárek, v náručí měla děvčátko a vedle ní pobíhal klučina. Když spatřila hlídku strážníků, pokusila se utéct. Přitom jí holčička málem vypadla z náručí, naštěstí ji zachytil jeden člen hlídky. Čtyřicetiletá cizinka se o útěk pokusila ještě dvakrát. Orientační test na alkohol ukázal pozitivní hodnotu 2,76 promile. Přivolaná hlídka Policie ČR si ženu i s dětmi převzala k dalšímu opatření.U sochy sv. Václava zkolaboval v pátek starší muž, strážníci dorazili za dvě minuty. V pátek dopoledne zkolaboval na Václavském náměstí starší muž. Záchranná služba požádala o součinnost, hlídka dorazila na místo za dvě minuty a vystřídala v oživování laické zachránce. Pak si muže do péče převzali záchranáři.

Informaci o kolapsu staršího muže u sochy sv. Václava převzalo operační středisko městské policie v pátek v 10:16 hodin. V rámci společného projektu First responder požádala záchranná služba o součinnost nejbližší hlídku, která dorazila na místo za dvě minuty a vystřídala ve stlačování hrudníku laické zachránce. Na pomoc strážníků navázali záchranáři, kteří 75 letého muže ve stabilizovaném stavu převezli na specializované oddělení jedné z pražských nemocnic. Do stejné nemocnice byla hlídkou městské policie převezena i psychicky rozrušená manželka zkolabovaného cizince, která byla události přítomná. Záchrana probíhala podle ideálního scénáře: na okamžitou pomoc kolemjdoucích navázali strážníci a pak si muže převzali do odborné péče záchranáři. Každá vteřina je nesmírně důležitá!

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)