Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Na zkoušky z místopisu s falešnou občankou

Na zkoušky z místopisu s falešnou občankou

Třiačtyřicetiletý muž se vydával za o deset let staršího. Důvodem měla být pomoc při zkouškách z místopisu, které musí absolvovat všichni, kdo chtějí v Praze vykonávat práci řidiče taxislužby.

Ilustrační foto
19. listopadu 2018 - 12:30

Hlídku městské policie si na pomoc zavolal úředník magistrátu, kterému se nezdál doklad totožnosti muže, který přišel složit zkoušky z místopisu, nezbytné na území hl. m. Prahy k nabízení a poskytovaní přepravy osob - taxislužby. Fotografie v občanském průkaze se neshodovala s podobou muže, který se ke zkoušce dostavil. Strážníci pojali podezření, že se dotyčný vydává za jinou osobu. K tomu se posléze třiačtyřicetiletý muž doznal. Z přátelství, tedy bez úplaty, chtěl pomoci svému kamarádovi. Ten už do vozidla taxi na území metropole určitě nesedne. Muž „pomocník“ byl hlídkou městské policie předán k dalšímu opatření na služebnu Policie ČR.


Sedmadvacetiletý muž chtěl ukončit svůj život. Muže s řeznou ránou na krku nalezli strážníci na autobusové zastávce. Hlídka muži poskytla neodkladnou první pomoc a poté s ohledem na jeho agresivitu asistovala i při jeho převozu do nemocničního zařízení.

K zakrvácenému muži na autobusové zastávce v ulici Generála Šišky vyjížděla autohlídka strážníků z Prahy 12 ve čtvrtek v dopoledních hodinách. Našla zde muže, který měl na krku a hrudníku krev. Při bližší prohlídce muže zjistili, že silně krvácí z třícentimetrové rány na krku. Zrněnému byla okamžitě poskytnuta první pomoc a následně hlídka vyrozuměla záchrannou službu.

Po celou dobu byl muž při vědomí, pomoci se aktivně bránil. Strážníkům sdělil, že vypil velké množství alkoholu, aby našel odvahu se podřezat a navíc, že má žloutenku typu C.  Z důvodu agresivního chování zraněného a na žádost záchranné služby strážníci asistovali při jeho převozu do nemocnice. Zde mu hlídka městské policie také provedla orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 3,33 promile. O události byla taktéž vyrozuměna Policie ČR.

Pražskénovinky.cz informovala Irena Seifertová, tisková mluvčí MP Praha.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch,parll)