Svátek má: Soňa

Regiony

Velikost textu:

Na prvňáčky v Praze 7 čeká 20 renovovaných přechodů pro chodce

Na prvňáčky v Praze 7 čeká 20 renovovaných přechodů pro chodce

Praha 7 nechala před začátkem školního roku obnovit 20 přechodů pro chodce. Vytipovány byly primárně přechody v blízkosti škol a na dalších frekventovaných komunikacích.

Přechody Poliklinika
2. září 2019 - 12:30

Trasy dětí do škol a školek jsou po prázdninových rekonstrukcích připraveny. Dílčí omezení zůstávají pouze kolem stavby OC Letná.

Praha 7 řešila se stavbou OC Letná zpřístupnění chodníků a přechodů před začátkem školního roku. Většinu omezení se podařilo odstranit, neprůchodný zůstává pouze severní chodník v ulici Veletržní, mezi ulicemi Veverkova a Františka Křížka. Pro přístup ze spodní části Letné od ulic Dukelských hrdinů a Milady Horákové směrem ke Stromovce, kde jsou například FZŠ Umělecká, MŠ U Studánky a další zařízení pro děti a mládež, je vhodné použít nový světelně signalizovaný přechod z ul. Haškova do ul. Strojnická a Umělecká.

„Jen v této oblasti bylo obnoveno 5 přechodů, další 4 byly renovovány u Polikliniky Prahy 7 a na dalších místech, především u škol a školek. Celkem se jich před prázdninami podařilo obnovit 20. Přejeme všem bezpečnou cestu nejen první školní den,“ uvedl radní Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Zeď na Vltavské povede do vzdálených světů

Na obnovu přechodů jsou využívány finanční prostředky od filmařů, kteří natáčeli na území Prahy 7.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Vokuš, tiskový mluvčí Městské části Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mč)