Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Muzeum na Letné vystaví historické traktory i parní lokomobilu

Muzeum na Letné vystaví historické traktory i parní lokomobilu

V rámci Dožínek na Letné vystaví Národní zemědělské muzeum historické traktory i parní lokomobilu.

Národní zemědělské muzeum
6. září 2018 - 12:30

V sobotu 8. září se v Praze na Letné koná oslava sklizně, tradic a folkloru. Národní zemědělské muzeum na Letenské pláni vystaví unikátní historické stroje ze svých depozitářů a v hlavní výstavní budově muzea představí novou vzdělávací hru ProŽito.

Dožínky na Letné jsou propagací zemědělství, agroturistiky, folkloru, tradic a historie. Je to také setkání odborníků z řad zemědělců a široké veřejnosti. Připraven je bohatý a lákavý program zahrnující vystoupení folklorních souborů z celého Česka, prezentace jednotlivých zemědělských organizací a sdružení, ukázky historické zemědělské techniky či práce se živými zvířaty, pohádky a skákací kombajn pro děti. Proběhne zde  největší farmářský trh v Praze, jehož součástí budou i ochutnávky vína a regionálních potravin.


Součástí Dožínek je také volný vstup do Národního zemědělského muzea. „Snažíme se naším doprovodným muzejním programem kopírovat zemědělský rok. Dožínky jsou v zemědělském kalendáři významnou událostí a Dožínky na Letné jsou akcí, která tradice českého venkova připomíná a přibližuje i obyvatelům hlavního města práci a řemesla českých zemědělců," říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.


„Národní zemědělské muzeum nabídne na Letenské pláni návštěvníkům přehlídku historických strojů, k vidění tu budou Zetor 25, Svoboda 12, Zetor Crystal 8011, Škoda 30, kombajn SM500 nebo parní lokomobila Clayton Shuttleworth. Pro ty, kdo  využijí možnost volného vstupu do hlavní výstavní budovy Národního zemědělského muzea, je připravena nová zážitková vzdělávací hra ProŽito, určená zejména pro rodiny s dětmi," dodává náměstek a ředitel pobočky Praha Antonín Juriga.

Prazskenovinky.cz informovala Mgr. Jitka Taussiková, tisková mluvčí Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)