Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Museum Kampa otevřelo své brány návštěvníkům v sobotu 1.srpna

Museum Kampa otevřelo své brány návštěvníkům v sobotu 1.srpna

Museum Kampa otevřelo po požáru výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici.

Z expozice Otto Gutfreunda
2. srpna 2020 - 12:30

Museum Kampa bylo uzavřeno po požáru v technickém zázemí od 15. července. Částečné otevření Musea Kampa je možné díky pomoci společnosti Trade Centre Praha, která objekt spravuje. Pro veřejnost bude zpřístupněna výstava Alfonse Muchy a Pasty Onera: Elusive fusion a stálá expozice Františka Kupky a Otto Gutfreunda.


„Chtěl bych poděkovat všem pracovníkům Trade Centre Praha a města, že se podařilo takto provizorně zpřístupnit alespoň část Musea Kampa. Nadále však zůstává uzavřena druhá část muzea, kde budou i v následujících týdnech pokračovat restaurátorské a sanační práce pro odstranění spalin a popílku, kterým byla díla i prostory zasažené. Počítáme s tím, že tyto práce budou pokračovat minimálně následující půlrok,“ řekl Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.


I nadále pokračuje veřejná sbírka na donio.cz/kampa, ve které se dosud vybralo přes 260 tisíc korun. „Rádi bychom poděkovali všem dárcům, kteří do sbírky přispěli a pomohli nám překlenout období, kdy bylo muzeum pro návštěvníky zavřené a bez příjmů ze vstupného,“ doplnil Jiří Pospíšil.

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, tiskový mluvčí, Magistrát hl.m.Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:museum kampa,mhmp)