Svátek má: Johana

Regiony

Velikost textu:

Možnosti bezplatného očkování svých psů využily dvě desítky lidí

Možnosti bezplatného očkování svých psů využily dvě desítky lidí

Další již páté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší se uskutečnilo ve čtvrtek v zařízení Centra sociálních služeb Praha v pražské Michli.

Očkování psů
19. května 2018 - 12:30

Nechat si očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky přišly téměř dvě desítky zájemců.

„O akci byl opět zájem. Zároveň byli očkovaní psi označeni čipy, s jejichž pomocí mohou být identifikováni v případě zaběhnutí či odchytu a případně vráceni majitelům. Těší nás, že si majitelé psů uvědomují, že vyšetření a očkování přispívá nejen k ochraně samotných psů, ale i Pražanů, kteří se s nimi dostanou do styku,“ vysvětlil radní pro sociální oblast Daniel Hodek s tím, že během pěti bezplatných akcí bylo dosud naočkováno přes 110 psů.

Praha je zase transparentnější: Spouští svůj realitní portál

Kromě očkování měli majitelé čtyřnohých miláčků příležitost konzultovat zdravotní stav a péči svých psů. „Na akci jsme s předstihem upozorňovali pomocí letáčků, které mezi klienty distribuovali terénní pracovníci. Zároveň jsme je oslovovali i prostřednictvím dalších poskytovatelů sociálních služeb, kteří zajišťují pomoc lidem bez přístřeší,“ doplnila zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová.


Vzhledem k tomu, že tento preventivní program stále vzbuzuje mezi lidmi bez přístřeší velký zájem, chce v něm podle Tomešové Centrum sociálních služeb Praha dále pokračovat. Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.


(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)