Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Moravské vinaře navštíví představitelé evropských vinařů

Moravské vinaře navštíví představitelé evropských vinařů

Moravští vinaři čekají v tomto týdnu vzácnou návštěvu z evropských vinařských organizací zastupujících nezávislé vinaře CEVI a FIVI. Moravští vinaři tak budou mít příležitost vyměnit si své zkušenosti s kolegy z ostatních evropských zemí.

Matilde Poggi, presidentka FIVI (Federazione Italiana Vignaioli Indipendenti)
21. srpna 2019 - 11:40
(Komerční sdělení)

Návštěva vznikla na základě spolupráce Vinařské asociace a pařížského vedení Vigneron independent, které coby vinařské obchodní sdružení se sídlem v Paříži propaguje a podporuje malé a nezávislé vinaře ve Francii.

„Navázali jsme kontakty na mezinárodních vinařských akcích. Je to nesmírná pocta pro celou vinařskou obec. Do České republiky se sjedou zástupci vinařů z Francie, Itálie a Maďarska,“ říká předseda Vinařské Asociace Josef Valihrach.


Do České republiky tak dorazí delegace nezávislých vinařů:
Matilde Poggi – Presidentka FIVI (Federazione Italiana Vignaioli Indipendenti – Italská federace nezávislých vinařů) a vicepresidentka CEVI (Confederation Europeenne des Vignerons Independants – Evropská konfederace nezávislých vinařů), Clara Behr – francouzská tajemnice (CEVI), Lorenzo Cesconi – italský biodynamický vinař, radní FIVI, Rita Babini – italská vinařka, radní FIVI a Marta Wille-Baumkauff – maďarská biodynamická vinařka z Tokaje.Evropská delegace se nejprve ve středu 21. srpna zúčastní galavečera soutěže Makro Vinař roku 2019 v pražském Paláci Žofín. O den později se hosté přesunou na Moravu, kde navštíví vybraná vinařství a vinice a setkají se s vinaři a budou probírat zkušenosti s fungováním rodinných vinařství v Evropě a možnosti spolupráce.

(red,regionalninovinky.cz,foto:tm)