Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Mladík se šel najíst do restaurace, ale na útratu neměl

Mladík se šel najíst do restaurace, ale na útratu neměl

Pět set osmdesát osm korun projedl v jedné restauraci na Václavském náměstí dvacetiletý mladík. Peníze na zaplacení však u sebe neměl.

Ilustrační foto
9. července 2017 - 12:30

Přivolaným strážníkům tvrdil, že mu je prý sebrali neznámí lidé. S řešením přestupku na místě nesouhlasil, proto se případem dále bude zabývat správní orgán.

Hlídka městské policie z Prahy 1 byla vyslána prověřit situaci do jedné z restaurací na Václavském náměstí, kde se měl nacházet muž, který odmítal zaplatit za to, co zde zkonzumoval. Dvacetiletý mladík strážníkům tvrdil, že se chtěl v restauraci pouze najíst, ale útratu ve výši 588 korun zaplatit nemůže, protože u sebe nemá žádné peníze.  Ty mu prý sebrali neznámí lidé. Za přestupek odmítl na místě zaplatit 1000 korun, proto byla celá věc předána správnímu orgánu k dořešení.

Osmnáctiletý mladík sprejoval na zeď. Přímo při činu ho zadrželi pražští strážníci.
Kolem třetí hodiny ráno si hlídka strážníků z Prahy 8 v Liberecké ulici všimla mladíka, který stříkal sprejem na zeď pod mostem. Hlídka mladíka ihned po činu zadržela a omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Protože však odmítl prokázat svou totožnost, byl předveden na místní oddělení Policie ČR. Zde si ho převzal službu konající policista.

Polonahý cizinec si ustlal v autě, které mu nepatřilo
Na místě spolujezdce si ustlal polonahý cizinec. Pro podezření z trestného činu vloupání byl omezen na osobní svobodě a spolu se zajištěným místem trestného činu předán do rukou státní policie.

V rámci kontrolní činnosti v Jungmannově ulici si hlídka strážníků z Prahy 1 kolem půl třetí ráno všimla u osobního vozidla šedé barvy otevřených předních i zadních dveří ze strany spolujezdce. Když strážníci přišli k vozidlu, na sedačce spolujezdce uviděli skrčenou polonahou osobu. Protože pojali podezření, že došlo k vloupání do vozidla, vyzvali muže k předložení dokladů. Ten však nebyl schopen prokázat totožnost. Protože vzniklo důvodné podezření spáchání trestného činu, hlídka muže omezila na osobní svobodě. Při kontrole vozidla byl na místě spolujezdce nalezen zalamovací nůž. Před příjezdem hlídky Policie ČR se na místo dostavil majitel vozidla a uvedl, že vozidlo po zaparkování řádně uzamkl. Šestadvacetiletého cizince i se zajištěným místem trestného činu si následně převzali policisté k dalšímu opatření.


Mladík řídil pod vlivem drog
Dvaadvacetiletý mladík řídil vozidlo pod vlivem drog. Upozornil na sebe jízdou v nesprávně osvětleném vozidle. Při kontrole se strážníkům přiznal, že už byl dvakrát přistižen při jízdě pod vlivem drog. Protože byl při hovoru s hlídkou značně nervózní, byla u něj provedena orientační zkouška na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním výsledkem. Případem se nyní zabývají policisté.

Vozidlo s nefunkčním zadním světlem upoutalo při noční službě pozornost strážníků ze dvanácté městské části v Libušské ulici. Pro důvodné podezření ze spáchání přestupku hlídka řidiče zastavila za pomoci majáků a nápisu „STOP“. Dvaadvacetiletý řidič byl při kontrole značně nervózní. Strážníkům se přiznal, že v minulosti byl dvakrát přistižen při řízení pod vlivem drog. Když se ho strážníci zeptali, zda požil alkoholické nápoje nebo jiné návykové látky, tvrdil, že ne. Byl však stále hodně nervózní. Hlídka ho proto vyzvala k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol s negativním výsledkem. Orientační zkouška na přítomnost jiných návykových látek ukázala pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin. Hlídka řidiče omezila na osobní svobodě a přivolala na místo Policii ČR, která si událost převzala k dalším úkonům.

Prazskenovinky.cz o případech informovala Irena Seifertová, tisková mluvčí MP hl,m,Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)