Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Město pořídí další kompostéry a zapůjčí je občanům

Město pořídí další kompostéry a zapůjčí je občanům

Pražští radní schválili výběr dodavatelů kompostérů pro domácí kompostování.

Ilustrační foto
27. srpna 2018 - 12:30

Společnost HBABio, s.r.o., dodá 350 ks kompostérů o minimálním objemu 2.000 l s nabídkovou cenou 1.502.900 Kč bez DPH a společnost Meva-Trade s.r.o. dodá 1.400 ks o objemu minimálně 1.000 l s nabídkovou cenou 3.948.000 Kč bez DPH. Zakoupené kompostéry město zdarma zapůjčí občanům.

Kompostéry pořizuje Praha v rámci projektu „Podpora domácího kompostování na území hl. m. Prahy“, jehož cílem je snížení objemu biologicky rozložitelných odpadů, zejména odpadů ze zeleně, na území hlavního města. Kompostéry budou poskytnuty zájemcům -  žadatelem musí být fyzická osoba - po stanovenou dobu udržitelnosti projektu na základě darovací smlouvy a po jejím uplynutí jim budou ponechány k dalšímu užívání. Podmínkou projektu je umístění kompostéru na vlastním či pronajatém oploceném pozemku na území hl. m. Prahy.

Ve Stromovce vzniklo nové dětské hřiště a "Čítárna"

„Domácí kompostování je nejekologičtější způsob kompostování vůbec. Nevznikají zde žádné emise z dopravy, občané si své biodegradabilní odpady zpracují na kompost přímo na své zahrádce,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková. Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.)