Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Magistrát uspořádal charitativní sbírku věcí a oblečení

Magistrát uspořádal charitativní sbírku věcí a oblečení

Charitativní sbírka věcí a oblečení se ve spolupráci s Diakonií Broumov minulý týden uskutečnila na Magistrátu hlavního města Prahy.

Magistrát
16. listopadu 2017 - 12:30

Zúčastnilo se jí 231 zaměstnanců MHMP, kteří shromáždili celkem 1 400 kg věcí. Ty budou nyní roztříděny a předány sociálně slabším jednotlivcům i rodinám.

Do sbírky byl darován především textil (oblečení, ložní prádlo, lůžkoviny), obuv, kabelky, nádobí, knihy, ale i hračky. Dle sdělení Diakonie Broumov udělají zaměstnanci MHMP mnoha lidem krásné Vánoce. Sbírka se tedy vydařila a již nyní se uvažuje o termínu na příští rok.

Listopad byl vyhlášen ředitelkou MHMP Martinou Děvěrovou jako měsíc společenské odpovědnosti a v jeho rámci se uskutečnila nejen uvedená sbírka, ale pokračují i další akce, jako například Magistrátní Movember.

„Bylo by skvělé, kdyby úředník nebyl vnímán jen jako osoba s „lejstrem a razítkem“. Věřím, že právě prostřednictvím společensky odpovědných počinů zaměstnanců veřejné správy lze úředníka vnímat jako člověka, kterému není lhostejný stav společnosti a prostředí kolem nás,“ uvedla ředitelka magistrátu Martina Děvěrová.


Na Magistrátu hl. m. Prahy je již vytvořena a koordinována skupina dobrovolníků z řad zaměstnanců, kteří se mohou zapojit do dalších připravovaných dobrovolnických akcí a počinů. Jejich kolegové se k nim mohou připojit a svým osobním přístupem její akce obohatit. Současně byla také vyhlášena cena společensky odpovědného počinu zaměstnance MHMP a skupiny zaměstnanců magistrátu.

Prazskenovinky.cz informoval nformoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv, prazskenovinky.cz foto:mhmp)