Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Léto ve znamení cykloprevence je v plném proudu

Léto ve znamení cykloprevence je v plném proudu

Tentokrát se v pomyslné preventivní síti zachytilo asi 100 výletníků, z nichž zhruba polovinu tvořili cyklisté a polovinu chodci.

Cykloprevence
3. srpna 2019 - 12:30

Ten, kdo v posledních dnech usedl na svého dvoukolového miláčka, postavil se na koloběžku, nebo se jen rozhodl, že si udělá příjemnou procházku a náhodou či cíleně zamířil do ulice U Kempinku v pražském Braníku vrátil se domů nejen zocelený na těle, ale také obohacen o informace týkajících se bezpečného chování a správné cyklistické výbavy. Právě tuto frekventovanou ulici si v rámci preventivních akcí zaměřených na cyklisty městská policie vybrala.

Tentokrát se v pomyslné preventivní síti zachytilo asi 100 výletníků, z nichž zhruba polovinu tvořili cyklisté a polovinu chodci. Cyklistům stále nejčastěji chybí nějaká část povinného vybavení a stále přetrvává problém se správně upevněnou helmou. Telefonování za jízdy bylo zaznamenáno v jednom případě. O tom, že cyklostezka není určená k venčení psů strážníci preventisté, poučili 6 páníčků a stejný počet chlupáčů.

Z Vltavy už strážníci lovili kde co, naposledy dámskou kabelku

Podobné preventivní akce budou v Praze během léta i nadále probíhat. Přesto, že strážníci aktivně oslovují kolem jdoucí/jedoucí, nemusíte se bát sami ke stánku se šachovnicí přistoupit a požádat je o radu. Tušíte, že na Vašem kole není něco v pořádku? I s tím Vám strážníci pomohou. Případné nedostatky zjistí a poradí s nejlepší možným řešením. A nezapomeňte - na těchto akcích platí přestupková amnestie, vyjma případů, kde bude hrát hlavní roli alkohol.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)