Svátek má: Luděk

Regiony

Velikost textu:

Kuriózní setkání s Milkou

Kuriózní setkání s Milkou

Na osamocené zvíře na silnici narazila autohlídka strážníků z Prahy 13. Přestože se jednalo o málo frekventovanou komunikaci, nehoda se nedala vyloučit. Toto setkání naštěstí dopadlo dobře.

Milka na silnici
12. května 2019 - 10:10

Při projíždění ulicí K Opatřilce v rámci noční směny narazila autohlídka strážníků v jedné ze zatáček na krávu přivázanou ke svodidlu.  Strážníci tedy využili místní znalosti, a zatímco se jeden člen hlídky pokoušel kontaktovat možného majitele, druhý se o zvíře postaral a odvedl ji mimo vozovku. Majitele se nakonec strážníkům podařilo najít díky kolemjdoucím. Vlastník zvířete se posléze dostavil na místo a uvedl, že kráva jménem Milka byla uvázaná na louce, kde se pásla. Jak se dostala na vozovku a kdo ji tam uvázal, neměl tušení. Přestože se „viník“ nenašel, k žádnému neštěstí na silnici nedošlo a Milka byla předána zpět do péče majitele.


Muž „odpočíval“ v cizím autě

Čtyřiačtyřicetiletý muž si z cizího zaparkovaného vozidla udělal odpočívárnu. Aby si do něj mohl sednout, musel rozbít okénko řidiče.

Po třetí hodině ráno si pěší hlídka strážníků z Prahy 3 všimla v Ostromečské ulici zaparkovaného osobního vozidla bílé barvy s rozbitým okénkem u řidiče, ve kterém seděl muž a cosi hledal v úložném prostoru. Na dotaz strážníků, co ve vozidle dělá a jestli je jeho majitelem, odpověděl, že ne, že zde pouze odpočívá. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl 44 letý muž omezen na osobní svobodě a předán přivolané hlídce Policie ČR. Při kontrole, zda není ozbrojen, u něj strážníci nalezli asi 10 cm dlouhý zavírací nůž.

Pražskénovinky.cz o případech informovala Irena Seifertová, tisková mluvčí, Městská policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mppraha)