Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Kunratický les se dočkal citlivé rekonstrukce mostů

Kunratický les se dočkal citlivé rekonstrukce mostů

Plánovaná dílčí oprava mostů v Kunratickém lese nakonec skončila jejich kompletní rekonstrukcí.

Rekonstrukce mostu v Kunratickém lese
12. ledna 2019 - 12:30

Poškozené zábradlí totiž odhalilo podemletí základů a narušené zdivo. Oprava mostů je součástí dlouhodobé revitalizace Kunratického potoka. Vydrží dalších sto let.

„Snažíme se, aby prostředí Kunratického potoka dostalo po dlouhých letech zpátky svůj přírodní ráz. Takže kromě rekonstrukce mostů jsme již odstranili nefunkční betonové zídky a různé zbytky opevnění potoka, které krajinu očividně kazilo,“ říká náměstek primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček.

Na základy a vnitřní části mostů byly použity moderní technologie, které zaručují vysokou pevnost a odolnost konstrukce. Mosty tak vydrží zátěž těžké lesní techniky a jejich klenutý tvar zajistí i dlouhodobou trvanlivost na více než sto let.

„Moderní technologie doplnila tradiční kamenická práce a kované zábradlí a myslím, že vycházková trasa Kunratickým lesem podél potoka je zase o něco příjemnější,“ dodává náměstek Hlubuček.


Revitalizace Kunratického potoka bude pokračovat další etapou i letos. Aktuální rekonstrukce mostů si vyžádala investici necelých pět milionů korun.

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, vedoucí oddělení komunikace a tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)