Svátek má: Lada

Regiony

Velikost textu:

Krizový štáb děkuje občanům za zapojení do boje s koronavirem

Krizový štáb děkuje občanům za zapojení do boje s koronavirem

Krizový štáb hl.m.Prahy řeší nová odběrová místa v Praze a opět nedostatek ochranných prostředků.

Pražský magistrát
21. března 2020 - 12:30

Krizový štáb hl. m. Prahy děkuje občanům za zapojení do boje s koronavirem COVID-19. Poděkování patří i všem zaměstnancům Magistrátu hl. m. Prahy, strojvůdcům a řidičům Dopravního podniku hl. m. Prahy, složkám integrovaného záchranného systému, zdravotnickým a sociálním zařízením za pomoc při boji s novým koronavirem.

Na svém jednání se pražský krizový štáb zabýval připravovanými stacionárními odběrovými místy. Jejich zprovoznění závisí na zajištění ochranných prostředků a mimo jiné i na metodice fungování těchto míst, což město očekává od státu.

Nedostatek ochranných prostředků v Praze trvá, město od státu dostalo zlomek potřebného počtu, snaží se je zajišťovat samo.

Pokud jde o organizaci nezbytné péče o děti ve věku od 3 do 10 let, v pondělí má být zahájen provoz první dětské skupiny.


Krizový štáb hl. m. Prahy apeluje na vládu, aby vyhrazená prodejní doba pro seniory byla rozšířena i na osoby s oslabenou imunitou.

Z jednání vyplynul také požadavek, aby primátorovi hl. m. Prahy byla umožněna účast na jednání Ústředního krizového štábu.

Pražskénovinky.cz informoval Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.mhmp)