Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Kluci stříleli airsoftovými puškami po projíždějících vozidlech

Kluci stříleli airsoftovými puškami po projíždějících vozidlech

Dva kluci ve věku 12 a 14 let zkoušeli v úterý 12.5. airsoftové zbraně v parku. Jako terč si zvolili projíždějící auta. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Zadržené airsoftové pušky
14. května 2020 - 12:30

Jen zázrakem nebyl nikdo zraněn a nedošlo k žádnému poškození vozidla.

Hlídka strážníků vyjela prověřit oznámení do parku mezi ulicemi Čs.exilu  a Zátišská, kde si měli dva kluci „hrát“ se vzduchovkami a mířit jimi na projíždějící vozidla. Jakmile kluci spatřili služební vozidlo, vzali „nohy na ramena“. Daleko ale neutekli. Na opakovanou zákonnou výzvu nakonec zastavili a poslušně dali zbraně na zem. Oba kluci strážníkům sdělili svoje osobní údaje a předali kontakt na rodiče.

Na místo se vzápětí dostavily jejich matky, které jim ihned vynadaly. Kluci shodně uvedli, že si chtěli zbraně jen v reálu vyzkoušet. Pak se omluvili a dodali, že svého jednání velmi litují. Zbraně včetně nože a dalšího příslušenství byly klukům odejmuty. Na služebně městské policie si je budou moci vyzvednout jejich rodiče. Chováním chlapců se nyní budou zabývat také úřednice sociálně právní ochrany dětí a přestupky na úseku střeliva bude řešit správní orgán.

Nahý muž prý přiletěl odněkud z kosmu: Třiačtyřicetiletého muže, který zcela nahý jen s rouškou kolem krku a slunečními brýlemi na očích seděl ve vestibulu metra, předali strážníci do péče záchranářů.
Svoji přítomnost ve vestibulu metra stanice Náměstí Republiky vysvětlil muž hlídce strážníků tak, že přiletěl z kosmu. Na dotaz proč je nahý a jak se tam bez oblečení dostal, odpověděl, že z něj prostě samo spadlo. Zima mu prý také není, zahřívá se pomocí zapalovače. Pak už ho ale otázky strážníků přestaly bavit, tak proti nim „vytáhl pomyslnou sekeru“. S ohledem na jeho psychický stav hlídka přivolala záchrannou službu, která ho převezla do psychiatrické léčebny.


Berlemi rozbila okno, aby si přivolala pomoc: Krmení kočky se během vteřiny změnilo v drama. Na ženu spadl ocelový regál a ona neměla sílu se postavit na nohy. Popadané věci navíc zablokovaly vstupní dveře. Strážníci je vykopli a seniorku vysvobodili.

Perné chvíle zažila 68letá žena z centra Prahy, které se při krmení domácího mazlíčka zamotala hlava a upadla. Při pádu se snažila zachytit o kovový regál plný věcí, o který byl opřený ještě žebřík. Seniorka dopadla na žebřík a regál ji celou zavalil. Sílu na to, aby se sama zpod regálu dostala, ale už neměla. Duchapřítomnost naštěstí neztratila, berlemi rozbila okno vedoucí do vnitrobloku a volala o pomoc. Jeden soused její volání zaslechl a zavolal na tísňovou linku 156. Ve 3. patře pak strážníci identifikovali byt, ze kterého vycházelo zoufalé volání. Z komunikace přes dveře hlídka zjistila, co se stalo. Žena neustále sténala a zoufale prosila o pomoc. Jeden ze strážníků pak dveře blokované regálem a žebříkem vykopl. Seniorka ležící mezi střepy měla drobná poranění od skla, podlitinu na čele a stěžovala si na velké bolesti ruky a nohy. Do příjezdu záchranářů o poraněnou ženu pečovala přítomná strážnice. Hlídka o tom, co se stalo, vyrozuměla dceru zraněné ženy, která byla záchrannou službou převezena do nemocnice.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)