Svátek má: Lucie

Regiony

Velikost textu:

Jen díky všímavosti ženy neumrzla čtyři štěňata

Jen díky všímavosti ženy neumrzla čtyři štěňata

Čtyři malí kříženci skončili v útulku pražských strážníků. Jen díky všímavosti ženy neumrzla čtyři štěňata. Dotyčná okamžitě volala do útulku pražské městské policie v Troji.

Štěňata
28. února 2018 - 12:30

V pondělí dopoledne zavolala do útulku pro opuštěná zvířata městské policie v Troji žena a oznámila, že na Chodově pod mostem nalezla v přepravce 4 štěňata. Na místo okamžitě vyjeli pracovníci odchytové služby a převezli je do trojského útulku. Jen díky včasnému nálezu nebyla dlouhou dobu vystavena mrazivému počasí, které by se zcela určitě negativně podepsalo na jejich zdraví.  Tři holky a jeden kluk jsou nyní v péči ošetřovatelů a jsou naštěstí v dobrém stavu. Stáří štěňat je přibližně 6 týdnů.

Cizinec poškodil několik zaparkovaných vozidel. Prý mu to připadalo zábavné. Strážníci z Prahy 2 předali policistům agresivního cizince, který poškodil několik zaparkovaných vozidel a kontejnery na odpad.

V sobotu v noci přijali strážníci z Prahy 2 oznámení, že v Sázavské ulici neznámý muž poškodil kontejnery na odpad a několik zaparkovaných automobilů, u kterých ukopal zrcátka a ulámal stěrače. Mladík se před strážníky, kteří na místo události přijeli během minuty, dal na útěk. Hlídka ho dostihla v Korunní ulici a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezila na osobní svobodě. Na dotaz, proč poškodil kontejnery a vozidla, šestadvacetiletý cizinec odpověděl, že mu to připadalo jako zábava. Celou věc si následně převzala Policie ČR.


Invalidního muže na vozíku okradla cizinka. Strážníci ji chvíli poté zadrželi. Žena se dožadovala po muži upoutaném na invalidním vozíku vydání finanční hotovosti. Pak ustoupila a oznámila mu, že když jí dá cigaretu, nechá ho na pokoji. Přitom mu ale z ruky vytrhla dvoutisícikorunovou bankovku a utekla. Strážníci ženu podle popisu zadrželi a  předali policistům.

Hlídka strážníků z Prahy 8 vyjížděla prověřit podezřelou skupinku osob, která se nevhodně chovala v Sokolovské ulici. Přitom ji oslovili muž na invalidním vozíku a jeho otec  a  uvedli, že přibližně před 20 minutami k nim přistoupila neznámá žena, která se po  synovi upoutaném na vozíku dožadovala finanční hotovosti. Když jí odmítl peníze vydat, začala být agresivní a s vozíkem cloumala ze strany na stranu. Po chvilce přestala a řekla, že když jí dá cigaretu, nechá ho na pokoji. Postižený muž chtěl mít už klid, proto sáhl do náprsní kapsy a ve chvíli, kdy z ní vyndával cigaretu, vytáhl společně s krabičkou i  dvoutisícikorunovou bankovku. Tu mu žena okamžitě vytrhla z ruky. Jeho sedmdesátiletý otec se ji pokoušel zadržet, ale protože měla fyzickou převahu, vytrhla se mu a dala se na útěk. Strážníci ženu podle popisu nalezli v Pobřežní ulici. Po spatření hlídky se ihned dala na útěk. Hlídce městské policie však neutekla. Devětadvacetiletou ženu strážníci zadrželi a předali hlídce Policie ČR k dalším úkonům.

Hasiči zasahují i když hoří třeba na záchodě. Stalo se v pražském hotelu

Pražští strážníci zadrželi dvojici mužů podezřelých z pokusu o vloupání do vozidla. Dvojice mužů, kteří nad ránem nahlíželi do zaparkovaných vozidel, neunikla pozornosti operátora městského kamerového systému. Muži se následně pokusili vloupat do  jednoho ze zaparkovaných vozidel. Hlídka městské policie je zadržela a předala Policii ČR.

NG zve na výstavu Kathariny Grosse: Zázračný obraz

V neděli kolem půl páté ráno si operátor kamerového systému sloužící na území městské části Praha 11 všiml dvojice podezřelých mužů, kteří obcházeli zaparkovaná vozidla na parkovišti v Brandlově ulici. Muži se poté pokusili vloupat do jednoho ze zaparkovaných vozidel. Na  místo byly ihned vyslány dvě autohlídky. Strážníci muže ve věku třicet sedm a třicet čtyři let omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Při bezpečnostní prohlídce, zda u sebe nemají zbraň, hlídka nalezla klíče od vozidel různých značek, šroubováky, dláto, pákové kleště a také aku vrtačku. Celou věc si následně převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)