Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

I první den v roce se lidé zbavovali nechtěných mazlíčků

I první den v roce se lidé zbavovali nechtěných mazlíčků

Pražští strážníci společně s kolegy z odchytové služby zachránili fenku.

Zde byla zahrabaná fenka
2. ledna 2019 - 12:30

Z odpadní roury, která byla zaházená kameny a sutí, vyprostili společnými silami strážníci a jejich kolegové z odchytové služby fenku. Ta byla převezena do trojského útulku.

Při kontrole Karlína a okolí obdržela hlídka strážníků prostřednictvím radiostanice informaci, že na Rohanském nábřeží na ni čeká muž, který nalezl zasypaného psa. Ten byl uvězněn v odpadní rouře a zaházen kameny a sutí. Strážníci společně s přivolanou odchytovou službou vyprostili fenku, která naštěstí nebyla zraněna. Ta byla posléze převezena do trojského útulku. S ohledem na možné spáchání trestného činu byla o případu taktéž informována Policie ČR.

Legrace s otazníkem. K údajně nalezenému papouškovi vyrážela v úterý ráno hlídka městské policie na Prahu 7 k fast foodu v ulici Na Florenci. Z papouška se vyklubal holub nabarvený na modro. Skončil v útulku pražských strážníků v Dolních Měcholupech. Že by první silvestrovský „vtip“?

Dalších 12 štěňat přibylo do útulku pražských strážníků

Zřejmě nevhodný vánoční dárek. Také 6měsíční fenka uvázaná k zábradlí v ulici Na Hrázi, Praha 8 skončila v trojském útulku pražské městské policie. Na cestu ji majitel vybavil špinavou dekou, miskami a suchým krmením. V dobrém zdravotním stavu bude čekat na nový domov. Nyní má za sebou odčervení, odblešení a vakcinaci a je v karanténě.

Pražskénovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mp)