Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Hlavní město plánuje pokračovat v revitalizaci náplavek

Hlavní město plánuje pokračovat v revitalizaci náplavek

Tento rok se budou náplavky dále revitalizovat, což je rozhodně dobrá zpráva. Pražské náplavky jsou místa, která by měla sloužit hlavně pro veřejnost, a lidé by neměli jen procházet prázdným nábřežím, uvedl radní Chabr.

Praha
4. února 2019 - 12:30

Hlavní město plánuje v letošním roce pokračovat v revitalizaci náplavek. Radní hl. m. Prahy pro majetek Jan Chabr chce také více podporovat akce pro veřejnost, které by zaujaly rodiny s dětmi nejen v letních měsících, ale i v zimě. V sobotu 2. února začaly například na Náplavce Rašínova nábřeží tradiční farmářské trhy, které jsou podle Jana Chabra typickým příkladem akce, jakých by si představoval v Praze více.

„Budu se ještě více snažit, aby Praha podporovala různé akce jako farmářské trhy nebo food trucky,“ říká radní hl. m. Prahy Jan Chabr. „Oživíme tak nejen centrum, ale hlavně nabídneme Pražanům další příležitost, jak trávit čas v příjemném prostředí u břehů Vltavy,“ dodává radní.Farmářský trh Náplavka právě letos slaví již desátý ročník a lidé si zde mohou zakoupit nejen čerstvé potraviny, ale například si opéct buřty na ohni v centru Prahy.

„Chci také vyzdvihnout snahu pořadatelů o ekologické smýšlení. I vratné kelímky nebo sleva při přinesení vlastního tácku je cesta, jak přispět ke změnám k lepšímu, o které se na náplavkách snažíme,“ uzavírá pražský radní Chabr.

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, vedoucí oddělení komunikace a tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.)