Svátek má: Tomáš

Regiony

Velikost textu:

Hlasitou hudbou a křikem rušili před půlnocí ostatní obyvatele domu

Hlasitou hudbou a křikem rušili před půlnocí ostatní obyvatele domu

Hlasitou hudbou a křikem rušili před půlnocí ostatní obyvatele domu. Agresivní muž skončil v poutech, přestupkové jednání bude řešit správní orgán.

Ilustrační foto
20. ledna 2021 - 12:30

V domě v Křižovnické ulici docházelo k rušení nočního klidu. Oznamovatelka pustila přivolanou hlídku městské policie do domu a označila byty v 5. a 4. patře. S jejich nájemníky se údajně neúspěšně pokoušela dohodnout.

Z bytů se ozývala hlasitá hudba a křik. Třem nájemníkům prvního bytu uložili strážníci pokutu ve výši 1000 korun, kterou na místě zaplatili. Na dveře druhého bytu se hlídka marně snažila doklepat. Pak hudba ustala, hovor se nejprve přesunul k bytovým dveřím a následně otevřel hlídce muž, za kterým stálo několik dalších osob. Na výzvu k prokázání totožnosti muž odstrčil oběma rukama strážníka ode dveří a za použití vulgárních výrazů vyšel na chodbu domu. Na poučení, že bude předveden na služebnu státní policie, reagoval opět vulgárně a vykročil zpět do bytu.  V tu chvíli hlídka zahájila předvedení, jeden ze strážníků chytil muže za rameno, ale ten ho prudkým pohybem částečně vtáhnul do bytu. Prokázat totožnost odmítaly i ostatní osoby.


Po příjezdu posilujících hlídek se muž přesunul z bytu na schodiště, ale stále odmítal spolupracovat a aktivně se bránil. Proto přišly na řadu donucovací prostředky a skončil v poutech. Přivolaná hlídka státní policie provedla lustraci 58letého muže i dalších pěti osob. Jejich přestupkové chování bylo oznámeno správnímu orgánu. Jeden ze strážníků byl se zraněným loktem převezen k vyšetření.

Pražskénovinky.cz informovala Jiřina Ernestová, tisková mluvčí MP Praha.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mppraha)