Svátek má: Dita

Regiony

Velikost textu:

Hasiči spolu s chemiky zasahovaly při úniku chemické látky

Hasiči spolu s chemiky zasahovaly při úniku chemické látky

Při likvidaci chemické látky došlo k jejímu úniku z laboratoře v Praze 5, chemici pražských hasičů nenaměřili nebezpečné koncentrace.

Hasiči zasahovali při úniku chemické látky
24. ledna 2023 - 12:30

Dvě jednotky spolu s chemiky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna 2023 od 09:44 hodin v ulici geologická v Praze 5. V laboratoři tam došlo k úniku chemické látky při procesu její likvidace.

V předmětné laboratoři se běžně likviduje menší množství sirovodíku. Během této likvidace došlo k úniku menšího množství do prostoru laboratoře. Zaměstnanci se samovolně evakuovali ještě před příjezdem jednotek, evakuace bezmála osmdesáti lidí byla ukončena již pod dohledem Policie ČR a pražských hasičů.

Několik osob bylo preventivně zkontrolováno ZZS, podle záchranářů nebyl nikdo zraněn. Chemici pražských hasičů provedli několik měření nebezpečných koncentrací s negativním výsledkem, budova byla odvětrána a lidé se před půl jedenáctou postupně vraceli do objektu.

Nehoda posypového vozu a vážná nehoda na Radotínském mostě

Osobní auto na střeše blokovalo tramvajích provoz u metra Vltavská
Jednotky pražských profesionálních hasičů a Dopravního podniku zasahovaly od 18:43 hodin, v pondělí 23. ledna 2023, u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Hasiči předali tři zraněné osoby do péče ZZS a spolupracovali s policií a s kolegy z DPP na odstranění následků nehody. Během zásahu byl zastaven tramvajový provoz v obou směrech. Po zajištění nehody vrátil vozidlo na kola jeřáb pražského Dopravního podniku.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Kavka, tiskový mluvčí HZS hl.m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:hzs praha)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%