Svátek má: Lucie

Regiony

Velikost textu:

Dva chovní samci kozla skončili v útulku pražských strážníků

Dva chovní samci kozla skončili v útulku pražských strážníků

Ve čtvrtek odpoledne požádali zaměstnanci úřadu městské části o pomoc odchytovou službu pražských strážníků. Na jejich pozemku v Troji se totiž pohybovalo stádo zdivočelých koz.

Kozlíci
3. března 2018 - 12:30

Do samotného odchytu se zapojili i zaměstnanci úřadu. A vzhledem k jejich divokosti to byla náročná akce. Podařilo se zatím odchytit dva samce, dvě kozy jsou stále ještě na útěku. Zvířata v dobrém zdravotním stavu skončila v útulku pražských strážníků. Případným zájemcům jsou kozlové k dispozici. Pobyt na nějaké farmě nebo v zoo koutu by určitě uvítali.

Jen díky všímavosti ženy neumrzla čtyři štěňata

Opilý učitel nadýchal bezmála tři a půl promile. Učitel nadýchal strážníkům bezmála tři a půl promile. Na jeho chování upozornilo vedení školy. Starší muž se přiznal, že má problémy a proto pije. Jeho chováním se budou zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

Ve čtvrtek po obědě přijali strážníci z Prahy 3 oznámení od zástupkyně ředitele žižkovské školy, že jeden z vyučujících je zjevně pod vlivem alkoholu. Oznamovatelka po příjezdu strážníků uvedla, že dotyčný učitel se nachází ve svém kabinetu. Znovu zopakovala, že je silně opilý. Tento problém s ním prý už řešila v minulosti. Devětapadesátiletý zjevně opilý muž nebyl agresivní a dobrovolně se přiznal, že má rodinné problémy a tak večer vypil nespecifikované množství alkoholu. Orientační dechovou zkouškou mu strážníci naměřili bezmála tři a půl promile. Učitel poté za doprovodu strážníků diskrétně školu opustil. Jeho chováním se budou pro podezření ze spáchání protiprávního jednání zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)