Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Dorotka přistála na rameni holčičky, spletla si své majitele

Dorotka přistála na rameni holčičky, spletla si své majitele

Netradičně skončila nedělní procházka pro rodiče a jejich dcerku. Té na rameni přistál velký červeno-modro-zelený papoušek.

Dorotka
11. dubna 2019 - 12:30

Zatoulaná Ara Dorotka přistála na rameni holčičky, spletla si své majitele. Otec přivolal odchytovou službu městské policie, která mazlivou Aru zelenokřídlou odchytila. Mezi tím už byl Útulek městské policie pro opuštěná zvířata v Horních Měcholupech informován majitelem, že mu ulítl papoušek. Ara jménem Dorotka, která si při svém „úniku“ spletla své majitele, se tak ihned dostala zpět do bezpečí svého domova.

Projekt First Responder opět zafungoval. V rámci projektu First Responder byla městská policie opět požádána záchrannou službou o pomoc.  Strážníci do příjezdu zdravotníků poskytovali starému muži nepřímou srdeční masáž. Záchranářům ho pak ze špatně přístupného terénu pomohli přenést do sanitky.

V neděli kolem druhé hodiny dostala hlídka strážníků z Prahy 13 pokyn z operačního střediska, aby se neprodleně dostavila k metru Hůrka, kde mělo dojít ke kolapsu starého muže. Svědek události, který vše oznámil, muži poskytoval nepřímou srdeční masáž. Strážníci se rozhodli k použití automatického externího defibrilátoru, který však po přiložení diod nakonec výboj nedoporučil. Pokračovali tak dále podle pokynů operátorky záchranné služby v nepřímé masáži srdce až do příjezdu záchranné služby. Vzhledem k tomu, že se muž nacházel ve špatně přístupném terénu, pomohli strážníci záchranářům čtyřiasedmdesátiletého muže přenést do sanitky. Záchranná služba ho následně převezla do nemocnice.


Rozsvícený telefon pomohl strážníkům odhalit zloděje peněženky s vysokou finanční částkou. Cizinec, který si ukrytý ve křoví prohlížel obsah cizí peněženky, na sebe upozornil strážníky rozsvíceným mobilem. Díky tomu se okradené majitelce vrátily doklady a poměrně vysoká hotovost.

Byla necelá hodina po půlnoci, když strážníky z Prahy 11 zaujalo ve vnitrobloku ulic Květnového vítězství a Schulhoffova blikající světlo v hustém křovinatém porostu. Při kontrole místa zde nalezli klečícího muže cizí národnosti, který si pomocí světla svého mobilu prohlížel obsah peněženky a bral si z ní bankovky. Dotyčný uvedl, že ji nalezl nedaleko. Kromě bankovek byly v peněžence i doklady, díky kterým se strážníkům podařilo zjistit a následně zkontaktovat majitelku. Ta se neprodleně dostavila na místo a sdělila, že byla v nedalekém restauračním zařízení, kde se nacházel i podezřelý muž. Zmizení peněženky zjistila až ve chvíli, kdy jí kontaktovala hlídka. Šťastné ženě se tak navrátila kromě dokladů i finanční hotovost, která přesahovala 17 tisíc korun. Jednatřicetiletý muž byl předán, společně s kamerovým záznamem pořízeným danou provozovnou, Policii ČR.

Prazskenovinky.cz informovala Jiřina Ernestová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mp)