Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Děti pomohly strážníkům bezpečně přeplout na ostrůvek

Děti pomohly strážníkům bezpečně přeplout na ostrůvek

Sběr injekčních stříkaček patří ke každodenní práci strážníků. Místa, kde je sbírají, jsou různá. Na jedno velmi neobvyklé se dostali díky skvělému nápadu  a  pohotové pomoci dětí.

Ilustrační foto
10. srpna 2018 - 12:30

Obyvatelka Prahy 7 se obrátila na městskou policii s žádostí o pomoc. Ve Stromovce totiž nalezla větší počet injekčních stříkaček. Dozorčí ženu důkladně vyzpovídal a zjistil, že stříkačky leží na ostrůvku jezírka Slunečnice pod Místodržitelským letohrádkem, v místech, kde býval přívoz.

Strážníci, kteří dorazili na místo vybaveni speciálními pomůckami pro sběr kontaminovaného materiálu, měli původně jen jednu možnost, jak se k injekčním stříkačkám dostat. Svléknout uniformu a přebrodit se vodou. Lano, kterým bývalo možné se na ostrůvek přepravit, bylo taktéž odstraněno. Děti, které u rybníka trávily svůj čas, hlídce nabídly skvělé řešení. Jednoho člena hlídky přesunuly na ostrůvek pomocí voru. Strážník zde sebral celkem 7 kusů injekčních stříkaček a jehel.

Strážníci společně s mladíky zachránili lidský život

Skutečnost, že i děti mohou být dobrými pomocníky a svou duchapřítomností dokáží překvapit, ukazuje i další případ z nedávné doby.

Chlapci se zachovali jako „správní dospělí“. Dva chlapci ve věku 10 a 11 let oznámili na linku pražských strážníků nález injekčních stříkaček.

Velkou pochvalu si od pražských strážníků zaslouží dva chlapci, kteří zavolali na linku tísňového volání 156 a oznámili, že u vlakového nádraží v Radotíně nalezli injekční stříkačky. Operátorka na místo ihned vyslala nejbližší hlídku městské policie. Strážníci, vybaveni ochrannými pomůckami včetně kleští a sběrného boxu, sebrali 4 injekční stříkačky včetně jehel. Následně zajistí jejich likvidaci.

Chlapci se zachovali naprosto ukázkově - sami kontaminovaný materiál nesbírali a obrátili se na tísňovou linku 156.

Za první polovinu letošního roku sebrali strážníci v metropoli celkem 5 463 kusů jehel, injekčních stříkaček a dalšího nebezpečného materiálu po narkomanech. Za stejné období loňského roku to bylo 3 994 kusů.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mp)