Svátek má: Bohuslava

Regiony

Velikost textu:

Dalších 28 psů lidí bez domova bylo očkováno proti vzteklině

Dalších 28 psů lidí bez domova bylo očkováno proti vzteklině

Dalších 28 psů lidí bez domova bylo v pražské Michli očkováno proti vzteklině, infekčním onemocněním a byly jim podány přípravky proti vnitřním parazitům, třináct jich bylo nově očipováno.

Očkování
24. listopadu 2019 - 12:30

Bezplatnou akci již po deváté uspořádalo Centrum sociálních služeb Praha ve spolupráci s MVDr. Martinem Šmelhausem, kterému moc děkujeme za skvělý přístup k pejskům i jejich majitelům.

„Těší nás stálý zájem majitelů psů lidí bez přístřeší, kteří mají starost o zdraví svých miláčků. Kromě toho se touto preventivní akcí daří nejen chránit samotné psy, ale i Pražany, kteří se s nimi mohou na veřejných prostranstvích dostat do kontaktu,“ řekla k akci zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová s tím, že v rámci devíti uspořádaných akcí bylo očkováno a označeno čipem již 184 psů.Kromě toho měli majitelé čtyřnohých miláčků možnost konzultovat zdravotní stav a dozvědět se o možnostech péče o své psy. Všichni byli moc odvážní, celá akce proběhla v přátelské a hravé atmosféře, kdy darované tenisové míčky vyhrávaly nad strachem z injekcí. Další taková to akce se plánuje na jaro příštího roku.

Prazskenovinky.cz informovala Gabriela Dolanská za Centrum sociálních služeb Praha.

(jv,prazskenovinky.cz foto:CSSP)