Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Community Days v Komunitním centru Prádelna letos již potřetí

Community Days v Komunitním centru Prádelna letos již potřetí

Na konci září se uskuteční již 11. ročník tzv. Community Days a po třetí budou zaměstnanci Pivovaru Staropramen s. r. o. zvelebovat také Komunitní centrum Prádelna v Praze 5.

Z komunitního centra
12. srpna 2017 - 18:28
(Komerční sdělení)

Community Days neboli „Dny, kdy pomáháme“, patří k již tradičním akcím, kdy během tří dnů pracovníci Pivovarů Staropramen pomáhají vybraným místním organizacím, které provozují v nejširším slova smyslu veřejně prospěšnou činnost. Pro vybrané organizace je to obrovská pomoc a podpora. Staropramen také finančně pokryje potřebný materiál a vybavení na samotnou akci, načež během tří dnů se vystřídá cca 40 lidí při samotné práci.  Přípravu prací, dopravu materiálu a pomůcek a samotnou koordinace jednotlivých činností zajistí zaměstnanci komunitního centra. V předchozích ročnících této akce se v Komunitním centru Prádelna opravily a vymalovaly suterénní prostory počítačové učebny, vytvořila se nová jazyková učebna, provedlo se množství drobných oprav v divadelním sále, vymalovaly všechny místnosti, vybudovaly úložné prostory,  provedla spousta oprav a zrealizovaly se projekty Závěsné komunitní zahrady a Freeshopu.


„Spolupráce jedné z nejvýznamnějších místních firem s naším komunitním centrem je pěkným příkladem kvalitního a funkčního komunitního projektu propojujícího dva odlišné světy. Jsem rád, že se dále rozvíjí k oboustranné spokojenosti a přináší prospěch především seniorům naší městské části.“ říká JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5, který stál u zrodu tohoto úspěšného propojení.

Letos se v komunitním centru plánuje vybudovat informační koutek s počítači, venkovní posezení tzv. parklet,  provést spousta drobnějších oprav a úprav atd. Spolupráce mezi Komunitním centrem Prádelna a Pivovary Staropramen se však neomezuje pouze na tyto tři dny. Během celého roku Staropramen podporuje svými produkty např. vernisáže a slavnostní setkání seniorů, velmi pěkným dárkem pro seniory z Komunitního centra Prádelna byla i letní exkurze do samotného pivovaru spojená s degustací.

(red,prazskenovinky.cz,foto:pl)