Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Člověk přítel psa? Příběh se šťastným koncem

Člověk přítel psa? Příběh se šťastným koncem

Díky médiím a sociálním sítím se příběh psího veterána, který byl v žalostném stavu předán do trojského útulku pražské městské policie, dostal mezi veřejnost a ozvalo se hned několik zájemců.

Šťastná majitelka šťastného psa
11. září 2017 - 12:30

Prvním z nich byla Sylvie Šmukerová, která si včera pro 13 letého maltézského psíka přijela až z Třince - Osůvek. Sylvie má společně s přítelkyní dům s velikým pozemkem, kde poskytují domov starým psům, které si berou na dožití. Jak sama říká: „Starý pejsek není jen o veterině a o smutku, ale hlavně o veliké radosti.“

Opilý agresivní muž napadal s kovovou tyčí v ruce kolemjdoucí
Strážníci zadrželi agresivního opilce, který s kovovou tyčí v ruce napadal kolemjdoucí a  ničil sklepní kóje. Byl předán policistům.

Ve středu večer přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že ve Vltavské ulici se pohybuje agresivní zjevně opilý muž s kovovou tyčí v ruce a napadá kolemjdoucí. Hlídka se na místě spojila s oznamovatelkou, která ještě uvedla, že muž před malou chvílí vešel do domu a  v suterénu demoluje sklepní kóje. Strážníci zde dotyčného skutečně nalezli a vyzvali ho, aby ihned odhodil tyč na zem. Ten však výzvy neuposlechl, naopak se začal přibližovat k hlídce a hrozilo, že ji napadne. Strážníci proti němu okamžitě zakročili, odzbrojili ho a  přiložili mu služební pouta.

Protože poničil několik sklepních kójí a vypáčil několik petlic s visacími zámky, hlídka ho omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a přivolala na místo Policii ČR. Třiatřicetiletého muže, který nadýchal bezmála 2,5  ‰, si následně převzali policisté k dalšímu opatření.

Agresivní opilci skončili na záchytce
Několik opilců, kteří nekontrolovali své chování, strážníci převezli ve středu večer na  protialkoholní záchytnou stanici. Jeden z mužů nadýchal více než 4 ‰.

Ve středu krátce po půl desáté večer prováděli strážníci z Prahy 7 kontrolní činnost v okolí stanice metra Vltavská, kde si všimli dvojice zjevně opilých mužů, kteří nebyli schopni samostatné chůze. Protože se dvojice nebyla pro svou opilost schopna  ani samostatně posadit, strážníci na místo přivolali kolegy ze specializované autohlídky pro odvoz podnapilých osob. Provedenou dechovou zkouškou byly u mužů naměřeny hodnoty více než 4 ‰ a téměř 3 ‰. Muži ve věku třicet šest a třicet sedm let skončili na protialkoholní záchytné stanici.

Další opilou dvojici, tentokrát mladíka a dívku, si strážníci ze specializované autohlídky městské policie pro odvoz podnapilých osob převzali asi o dvě hodiny později v centru Prahy. Převozu předcházel konflikt a pokus o útěk před státními policisty v Havelské ulici. Těm přišli na pomoc strážníci a společně „na mol“ opilého muže a dívku, kteří nekontrolovali své chování, zadrželi. Dvojice poté skončila na protialkoholní záchytné stanici. Chováním mladíka se navíc budou zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

Pražskénovinky.cz o případu informovala Irena Seifertová, tisková mluvčí Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mppraha)