Svátek má: Maxmilián|Maxim

Regiony

Velikost textu:

Cizinci se opět „bavili“ na sousoší Jana Husa

Cizinci se opět „bavili“ na sousoší Jana Husa

Během několika málo dní padla další vysoká pokuta. Tentokrát pro 26 letého občana Velké Británie, který umístil umělý penis na sousoší Jana Husa. Strážníci ho pomocí kamer vypátrali. Socha naštěstí nebyla poškozena.

Sousoší Jana Husa s penisem
29. října 2019 - 12:30

V den státního svátku hlídka strážníků zjistila, že na jednu z hlav sousoší Jana Husa, které se nachází na Staroměstské náměstí, někdo položil umělý penis. Naštěstí k poškození sochy nedošlo.

Operátor kamerového systému prohlédl všechny noční záznamy a muže, který na sochu vylezl, našel. Poznávacím znamením mělo být růžové tričko, které měl na sobě. Dále podle kamer dohledal v jakém hotelu se ubytoval a pak už jen do ulice Malá Štupartská vyslal kolegy z terénu. Strážníci zde mladého cizince vyhledali a ten se jim k činu ihned doznal.

Téměř neviditelný busker

Za přestupek ve veřejném pořádku, konkrétně vzbuzování veřejného pohoršení, dostal od strážníku pokutu ve výši 10 tisíc korun, kterou na místě zaplatil. O události byl informován také správce sousoší, který zajistí odstranění věci tak, aby nedošlo k poškození sochy.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)