Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Chcete si koupit nové auto či vybavit dům, ale chybí vám finance?

Chcete si koupit nové auto či vybavit dům, ale chybí vám finance?

Některé výdaje jednoduše nepočkají. Auto potřebujete na cesty do práce, bez funkční ledničky se domácnost také neobejde.

Ilustrační foto
20. března 2018 - 18:01
(Komerční sdělení)

Naštěstí jsou tady tipy na to, jak se vypořádat s nedostatkem financí a mít tak možnost bez čekání investovat do pořízení všeho nutného.

Když máte půjčku pod kontrolou
Celá řada Čechů kouká na půjčování peněz skrz prsty. Není se čemu divit. V médiích jsou nejvíce vidět případy rizikových dlužníků, kteří si vlastní nezodpovědností a nepozorností zadělali na velké finanční problémy. Uvízli v dluhové pasti. Na fakt, že máte možnost půjčit si za zcela transparentních a férových podmínek, se tak trošku zapomíná.

Když máte pravidelný příjem a vše si předem rozmyslíte, nemusíte mít z úvěru obavy. Bankovní půjčky od bankovních společností si v dnešní době snadno porovnáte. Zjistíte tak, jaká z nich pro vás bude nejvýhodnější. Při výběru koukejte nejen na úrok, ale také na roční procentní sazbu nákladů neboli RPSN. Tento ukazatel zahrnuje všechny poplatky spojené s půjčou a nejlépe vás tak informuje o tom, jaké budou vaše náklady. Především u menších částek tvoří poplatky relativně vysokou část splátek.

Jaké podmínky vám banky nabídnou?
Podmínky půjčky se liší podle instituce, výše půjčky a vašich požadavků. U některých bank je celý proces velmi jednoduchý a příkladně rychlý. Například taková Air Bank půjčka je dostupná 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu. Konkrétně u této banky, která se od založení profiluje směrem k zákazníkům velmi vstřícně a přátelsky, jsou hlavní výhodou srozumitelné smluvní podmínky. Standardní Air Bank půjčka má úrokovou sazbou od 6,9 % do 9,9 %. U vyšších částek máte možnost získat ještě výhodnější úrok a podmínky splácení.

Dalším skvělým příkladem je Česká spořitelna. Největší česká banka podle počtu klientů nabízí půjčku v rozmezí od 20 000 Kč do 700 000 Kč se splatností až na 10 let. Půjčka je stejně jako v případě Air Bank bezúčelová. Využít ji lze k financování čehokoliv od pořízení auta až po zmíněné vybavení do domu. Žádost zvládnete během pár minut online. Když budete splácet včas a pravidelně, Česká spořitelna vám odpustí několik posledních splátek. Poctivost se tak jednoznačně vyplatí.

Když nemáte s půjčkami zkušenosti
Žijeme v době, kdy si zvládnete zažádat o půjčku prostřednictvím internetového formuláře. Vše je jednoduché a až překvapivě rychlé. Pokud nemáte s půjčkami zkušenost a stále váháte, je vhodné upozornit na jednu věc. Bankovní půjčka je skvělým řešením v momentě, kdy potřebujete investovat do něčeho potřebného. Chybějící finance na různé radosti navíc a zážitky je vždy lepší řešit trpělivostí a poctivým šetřením. Stejně tak by splácení půjček nikdy nemělo ohrozit vaši životní úroveň.


(red,prazskenovinky.cz,foto:pl)