Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Bruslení zdarma na Letné si Pražané oblíbili

Bruslení zdarma na Letné si Pražané oblíbili

Kluziště na Letné v prosinci nalákalo na ledovou plochu více než třicet tisíc návštěvníků.

Bruslení na Letné
12. ledna 2018 - 12:30

Od 1. prosince se denně na kluzišti vystřídalo v průměru patnáct stovek zájemců. S provozem kluziště se v závislosti na klimatických podmínkách počítá až do poloviny února.

Velký zájem o bruslení je i na školách, které mohou využít rezervace ledové plochy na stránkách prahasportovni.cz. V prosinci sem přišlo na 200 školních skupin. A kluziště na Letné objevují i cizinci, kteří podle provozovatele představují asi desetinu návštěvníků.

„Zájem veřejnosti potvrzuje, že stojí za to obdobné projekty realizovat. Pražané chtějí sportovat, což je skvělé. Z pohledu vedení města považuji za povinnost, abychom jim k tomu vytvářeli co možná nejlepší podmínky," uvedl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.


Kluziště o rozměrech 40 x 20 metrů je otevřeno každý den od 9.00 do 21.00 hodin. Bruslení je zdarma, brusle je možné půjčit si za poplatek. V rámci projektu se v areálu kluziště pořádají každý týden zajímavé doprovodné akce, jejich seznam je k dispozici na stránkách Prahy sportovní v sekci Projekty.

Podle smlouvy s provozovatelem, kterým je společnost ICE-TEC Solution CZ, město za celý projekt (tři zimní sezóny) zaplatí 16,9 milionu korun. Jak kluziště vypadá a jak je aktuálně využíváno, si zájemci mohou prohlédnout prostřednictvím online webkamery. Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mhmp)