Svátek má: Alžběta

Regiony

Velikost textu:

Botanická zahrada v Praze v Troji je padesátiletá. Výročí slavil i Hurvínek

Botanická zahrada v Praze v Troji je padesátiletá. Výročí slavil i Hurvínek

Trojská botanická zahrada v roce 2019 slaví kulatiny. U příležitosti svého jubilea vydala botanická zahrada  knihu Příběh trojské botanické zahrady, která přiblíží čtenářům padesátiletou historii zahrady i její plány do budoucna a začala stáčet nové víno, které přátel vína přiblíží zahradu chuťově.

Ti, co přišli blahopřát Botanické zahradě k padesátinám
2. června 2019 - 18:57

Kmotry knihy o Botanické zahradě se staly osobnosti, jež se v uplynulých letech staly součástí projektu Kořeny osobností nebo zastupovali zřizovatele jako náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.  Za osobnosti byl u uvítání knihy do života legendární dirigent Libor Pešek, slavný český anglista Martin Hilský, olympijská medailistka a biatlonistka Gabriela Koukalová, houslový virtuos Pavel Šporcl, herečka Chantal Poulain, vodní slalomářka a dvajnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová a ještě lotkoherci  Michal Klásek a Martin Barták z Divadla Spejbla a Hurvínka i s legendárními loutkami.

Prvnizpravy.cz byly na místě děje ...


Lístky z květu jakési rostliny pohozené na knihu ji měly poslat do života, takový byl botanický křest publikace o Botanické zahradě

Populármí postavičky Spejbl a Hurvínek se svými vodiči nad víny z Trojské vinice

Libor Pešek, Gabriela Koukalová a Štěpánka Hilgertová

Pohled na jezírko v Botanické zahradě


Připomeňme si, že Botanická zahrada hl. m. Prahy oficiálně existuje od 1. ledna 1969. Ačkoliv mezi botanickými zahradami patří k těm mladším, může se pochlubit unikátním skleníkem Fata Morgana, mnoha sbírkami rostlin, které patří k nejlepším v Evropě, a v neposlední řadě také památkově chráněnou vinicí sv. Kláry s jedinečným geniem loci, produkující vína špičkové kvality.Jak říkám ...

"Botanická zahrada prošla během uplynulých padesáti let obrovským rozvojem. V roce 1969 se začínalo v podstatě na zelené louce a dnes patří k nepřehlédnutelným atrakcím hlavního města, kterou každoročně vyhledá více než 300 tisíc návštěvníků. Zahradu navíc v následujících letech čeká další velký rozvoj, díky kterému se promění v moderní botanickou zahradu 21. století," pozval k návštěvě zahrady Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

(ps, Botanická zahrada, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)